Syn Kaddafiego nie żyje

Opublikowano: 18.10.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 457

Syryjska TV popierająca Muammara Kaddafiego potwierdziła śmierć syna przywódcy libijskiej Dżamahiriji, Chamisa, podczas bojów o miasto Tarhuna, toczonych w końcu sierpnia- donosi poniedziałkowa informacja agencji Reuters.

Agencja podaje także o śmierci przyrodniego brata Chamisa, Muhammada As Senusi.

Pierwsza wiadomość o śmierci Chamisa Kaddafiego i Muhammada As Senusi pojawiła się w mediach w końcu sierpnia. W początku września tę informację potwierdził przedstawiciel Ministerstwa Obrony Tymczasowej Rady Narodowej Ahmad Bani, jednakże potwierdzenia ze strony sił lojalnych Kadafiemu nie było. Według agencji Reutersa “syn Kadafiego i As Senusi zginęli „walcząc z wrogami swojej ojczyzny” 29-go sierpnia. W połowie lutego w Libii rozpoczęły się masowe demonstracje z żądaniem odejścia rządzącego krajem ponad 40 lat Muammara Kadafiego, które później przerodziły się w zbrojną konfrontację pomiędzy siłami rządowymi a opozycją.”

“W ciągu prawie sześciu miesięcy działań bojowych przeciwnikom reżimu Kadafiego udało się ustanowić kontrolę nad prawie całym terytorium Libii. Przełom w działaniach bojowych nastąpił w trzeciej dekadzie sierpnia, kiedy siły opozycji przy wsparciu lotnictwa NATO zajęły libijską stolicę Trypolis. Losy Muammara Kadafiego są do tej pory zupełnie nieznane.”

Tłumaczenie: RX
Źródło oryginalne: www.3rm.info
Źródło polskie: Stop Syjonizmowi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. norbo 20.10.2011 14:27

  Kadafi nie żyje – tak podają media (Polsat News)

  Kadafi schwytany (BBC)

  być może schwytany (EuroNews)

  Kadafi zabity (RT English)

  być może Kadafi został zabity (Canal 24 Horas)

  złapany (France 24)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.