Specjalne orędzie Putina do Rosjan z powodu ataku terrorystów

Opublikowano: 24.03.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2646

Putin wygłosił dość krótkie „orędzie do narodu” w związku „z krwawym, barbarzyńskim aktem terrorystycznym, którego ofiarami padło kilkudziesięciu pokojowo nastawionych, niewinnych ludzi – naszych rodaków, w tym dzieci, młodzież i kobiety”. Dalej następują podziękowania dla służb ratowniczych i kondolencje dla rodzin ofiar. Putin ogłosił zarazem niedzielę 24 marca dniem żałoby narodowej.

Rosyjski prezydent dodał, że „w Moskwie i obwodzie moskiewskim oraz we wszystkich regionach kraju wprowadzono dodatkowe środki antyterrorystyczne i antysabotażowe”. Podał też wstępnie wyniki śledztwa. Poinformował, że „odnaleziono i zatrzymano wszystkich czterech bezpośrednich sprawców ataku terrorystycznego, wszystkich, którzy strzelali i zabijali ludzi”. Wskazał wyraźnie jako mocodawcę zamachu Kijów. Jego zdaniem sprawcy „próbowali się ukryć i ruszyli w kierunku Ukrainy, gdzie według wstępnych danych przygotowano dla nich po stronie ukraińskiej okno umożliwiające przekroczenie granicy państwowej”.

W sumie dokonano zatrzymań 11 osób. Putin dodał, że „Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji i inne organy ścigania pracują nad zidentyfikowaniem i zdemaskowaniem całej bazy wspólników terrorystów”. Dalej jednak mówił, że „jest już oczywiste, że mamy do czynienia nie tylko ze starannie, cynicznie zaplanowanym atakiem terrorystycznym, ale z przygotowanym i zorganizowanym masowym mordem pokojowo nastawionych, bezbronnych ludzi”. Atak porównał do „masakr, które kiedyś naziści dokonywali na okupowanych terytoriach”, co znowu jest wskazaniem pośrednim na Ukrainę, gdzie według Kremla rządzą właśnie „naziści”, a rosyjska „operacja specjalna” ma ich usunąć.

Padła też zapowiedź „nieuniknionej kary”, „kimkolwiek są i ktokolwiek za nimi stoi”. „Powtarzam: zidentyfikujemy i ukarzemy w każdego, kto stoi za terrorystami, którzy przygotowali tę zbrodnię, atak na Rosję, na nasz naród”. Było o „zemście” i „braku przyszłości” dla zamachowców, bo „nic nie jest w stanie zachwiać naszej jedności i woli, naszej determinacji i odwagi, siły zjednoczonego narodu rosyjskiego”. „Rosja wielokrotnie przechodziła trudne, czasem nie do zniesienia próby, ale stała się jeszcze silniejsza. Tak będzie teraz” – zapewniał Putin.

Nie wiadomo, na ile owo orędzie jest przeznaczone na użytek wewnętrzny, a na ile ma usprawiedliwić np. nowe i bardziej krwawe działania na Ukrainie. Warto zwrócić uwagę, że nie pada tu ani razu odniesienie do terrorystów islamskich, którzy mieli się przyznać do zamachu.

Autorstwo: BD
Na podstawie: RIA Novosti
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 24.03.2024 11:40

    ,, … gdzie według Kremla rządzą właśnie „naziści”, – ale tych jakoś nie ruszają choć sprzęt i możliwości mają. Mafia pasożytda Kołomojskiego i Zełenskiego ma się akurat bardzo dobrze.

  2. jaq77 24.03.2024 13:39

    Jest napisane “Wskazał wyraźnie jako mocodawcę zamachu Kijów” – ja tam w tym filmiku nie widziałem i nie słyszałem nic nt. Kijowa.
    A tak za innej beczki, to ciekawe są te podpisy “autorów” – dwu/trzy literowe – w artykułach różnych portali, np. tego powyższego (nie piszę jakiego, bo mi znów Józefina kiwać palcem będzie >;) albo pap’ki …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.