Rozpoczęła się budowy kolejnego odcinka trasy Via Carpatia

Opublikowano: 01.05.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2240

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o starcie prac odcinka pomiędzy węzłami Krosno i Miejsce Piastowe w województwie podkarpackim.

Zostanie wybudowany nowy odcinek drogi ekspresowej S19 o dwóch jezdniach, po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, wraz z pasem awaryjnym. Powstaną również dwa węzły drogowe: Krosno i Miejsce Piastowe. W ramach prac powstanie m.in. 9 mostów, 4 wiadukty i 4 przejścia dla zwierząt.

Zakończenie budowy jest planowane w 2025 roku.

Trasa Via Carpatia ma połączyć wybrzeża Morza Bałtyckiego i Morza Śródziemnego pomiędzy Litwą a Grecją. W Polsce odcinek tej trasy będzie miał długość 700 km, z czego 169 w województwie podkarpackim. Znaczna część trasy pomiędzy Białymstokiem, Lublinem i Rzeszowem jest już w eksploatacji, obecnie trwają także prace na odcinku Rzeszów-Babica.

Dzięki połączeniu z autostradą A4 trasa zapewni także ruch w stronę granicy z Ukrainą, a dalej, dzięki ukraińskiemu systemowi dróg – także do wybrzeża Morza Czarnego i portu w Odessie.

Na podstawie: Gov.pl, GDDKiA Rzeszów
Źródło: PolUkr.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 02.05.2023 04:32

    Zanim ja skoncza to Odessa juz nie bedzie na Ukrainie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.