Rejestratory lotu odnaleziono na miejscu katastrofy samolotu

Opublikowano: 26.08.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1624

Rosja twierdzi, że na miejscu katastrofy samolotu, w którym prawdopodobnie zginął szef grupy Wagner Jewgienij Prigożyn, znaleziono 10 ciał i rejestratory parametrów lotu. „Obecnie przeprowadzane są badania molekularno-genetyczne” – twierdzą badacze.

Samolot rozbił się w środę pod Moskwą, co wywołało spekulacje, że winna jest bomba lub rakieta.

Twierdzenia, że ​​Kreml wydał rozkaz zabicia Prigożyna, są „kompletnym kłamstwem” – powiedział wcześniej BBC rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina. Prigożin – niegdyś lojalista Putina – poprowadził w czerwcu zbrojną rewoltę swoich najemnych bojowników.

Putin określił wówczas bunt jako „zdradę”, ale później zawarto porozumienie, zgodnie z którym najemnicy Wagnera albo dołączyli do regularnej armii Rosji, albo udali się na Białoruś. Mimo to po buncie wielu obserwatorów określiło 62-letniego Prigożyna jako „chodzącego trupa”, argumentując, że rosyjski prezydent nigdy nie wybaczy szefowi Wagnera.

Podczas piątkowej telekonferencji z dziennikarzami rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział BBC, że istnieje „wiele spekulacji” na temat „tragicznej” śmierci wszystkich 10 osób w środowej katastrofie lotniczej w obwodzie twerskim, na północny zachód od stolicy Rosji. Z listy pasażerów wynika, że ​​Prigożin i jego prawa ręka Dmitrij Utkin, a także pięciu innych pasażerów i trzech członków załogi byli na pokładzie odrzutowca Embraer Legacy 600.

„Oczywiście na Zachodzie te spekulacje pochodzą z pewnego punktu widzenia. To wszystko jest kompletnym kłamstwem” – kontynuował Pieskow. „Nie mamy w tej chwili wielu faktów, fakty wymagają wyjaśnienia w toku oficjalnego śledztwa, które jest obecnie prowadzone” – dodał.

I pomimo manifestu samolotu Pieskow nie chciał potwierdzić, czy Prigożyn na pewno znajdował się na pokładzie samolotu.

Przyszłość samej grupy Wagnera została jeszcze bardziej poddana w wątpliwość przez rzekomą śmierć Prigożyna. W piątek przywódca Białorusi Aleksander Łukaszenka powiedział, że w kraju będzie nadal stacjonować do 10 000 bojowników Wagnera.

Prezydent Putin milczał w związku z katastrofą przez prawie 24 godziny, zanim złożył kondolencje wszystkim rodzinom ofiar. Opisał także Prigożyna jako „osobę utalentowaną”, która „popełniła w życiu poważne błędy”.

Opracowanie: Andrej Kumor
Na podstawie: BBC
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.