Polska ubiega się o rozmieszczenie broni jądrowej

Opublikowano: 01.07.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2831

Polska chce wziąć udział w natowskim programie dzielenia się bronią jądrową – powiedział premier Polski Mateusz Morawiecki w piątek na konferencji prasowej po szczycie UE w Brukseli.

„W związku z tym, że Rosja zamierza rozmieścić taktyczną broń jądrową na Białorusi, apelujemy do całego Sojuszu Północnoatlantyckiego o udział w programie Nuclear Sharing” – oznajmił.

Przypomnijmy, że wcześniej lider partii Prawo i Sprawiedliwość i wicepremier Polski Jarosław Kaczyński oraz prezydent Andrzej Duda poparli przystąpienie kraju do programu NATO Nuclear Sharing dotyczącego wspólnego posiadania zapasów broni nuklearnej, a temat ten jest obecnie omawiany w negocjacjach ze stroną amerykańską.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

15 komentarzy

 1. martino2008 01.07.2023 12:25
 2. emigrant001 01.07.2023 13:02

  Można by pomyśleć, że kierują krajem oszołomy, ignoranci, głupki, ludzie bez wyobraźni:) ale to błąd. Pinokio to człowiek inteligentny, wykształcony. Tylko, że nie działa w polskim interesie tylko amerykańskim, bo jankesi nie będą brali udziału w wojnie skoro zamiast nich mogą ginąć ukraińcy albo Polacy. Polacy kupią też amerykańską broń, żeby mogli ochoczo poginąć za amerykańskie interesy. To nie Morawiecki jest idiotą, tylko ci którzy na niego głosują:)

 3. Szwęda 01.07.2023 13:44

  “Dzielenie się” bronią jądrową – wspaniale! ale to nie dzielenie się ale położenie łapy największych bandytów świata na terytorium Polski poprzez rozmieszczenie NIE NASZEJ broni atomowej! Już i tak wedle polskojęzycznego bezprawia usraelscy okupanci mogą zrobić co chcą ze zwykłymi obywatelami Polakami!
  emigrant, nie ma absolutnie znaczenia na kogo zagłosujesz, a jak nie zagłosujesz to też pewnie bez różnicy…

 4. pikpok 01.07.2023 15:02

  emigrant001, jankesi to nie wiedzą gdzie jest Polska , a Rosja to dla nich mityczny stwór. To raczej jest ,,Strategia Syjonu” D. Reeda .

 5. MasaKalambura 01.07.2023 15:16

  Taki sharing miałby interesujący wpływ na propagandę Rosji i Białorusi. Dałby jasny znak, że podobnie jak Rosja swoje, USA serio traktuje obronę rubieży NATO. I że wejście tutaj na pełnej kurtyzanie zaboli.

 6. emigrant001 01.07.2023 16:20

  @MasaKalambura
  nikt nie może wygrać okładaniem się nukami. Prowokowanie konfliktu rozmieszczaniem zabójczej broni, żeby udowodnić jak serio się traktuje jakieś miejsce, będzie miało taki skutek, że Polska zniknie z mapy. Niżej jest symulacja wojny na nuki, co prawda po angielsku ale w prosty sposób tak, że każdy zrozumie
  https://www.youtube.com/watch?v=2jy3JU-ORpo&ab_channel=AlexGlaser

 7. MasaKalambura 01.07.2023 16:24

  Moim zdaniem, gdyby Korea Północna nie miała Niuków, już dawno by Kimów rozwalono. A broń jądrowa zapewniła względny spokój po 2 wojnie ś. Skoro Rosja wykonała taki ruch na Białorusi, USA za pozwoleniem Polski też ma do tego prawo.

 8. emigrant001 01.07.2023 17:10

  warto by spytać Polaków, czy chcą broni atomowej czy nie?
  Polacy nawet nie zobaczą dostępu do atomowego guzika ale profilaktycznie mogą oberwać nukiem tak na wszelki wypadek.
  Żond może nawet otworzyć bezpłatną infolinię, po to, że jak ktoś zobaczy lecącą rakietę ze wschodu mógł zawiadomić np straż pożarną:) żeby nie był jak z tą koło Bydgoszczy, co przelażała w lesie nie wiadomo ile i mogła straszyć jeże:)

 9. MasaKalambura 01.07.2023 17:28

  Zróbmy takie samo referendum, jakie zrobiono na Białorusi.

 10. niecowiedzacy 02.07.2023 02:17

  Apeluję do wszystkich Prawdziwych Gorliwych Patriotów oddajcie swoje jądra by zasilić US darowiznę i wykazać się jak bardzo wam zależy na Polsce niż tylko ględzić bla bla bla. Myślę iż bardzo by to ucieszyło normalnych Polaków iż postanowiliście się poświęcić dla Polski.

 11. Drnisrozrabiaka 02.07.2023 02:49

  NATO miało niby chronić Polskę w razie konfliktu. Tymczasem np taki men-dzen, brzęczy o dłuższej granicy z Rosją (odczuwa strach).
  Prowokacja ma na celu wplątania polski w osamotnioną walkę o amerykańskie pola kukurydzy na Ukrainie, czyli walkę o demokrację i wolność 🤣

 12. Janusz 02.07.2023 09:07

  Kto rządzi polską? Dlaczego w tak ważnych sprawach, nie pytają polaków? Znów przekręt, żeby Polaków zniszczyć ekonomicznie i fizycznie.

 13. emigrant001 02.07.2023 13:52

  @MasaKalambura
  I tu niespodzianka:) Polska ma tyle samo do powiedzenia w sprawie broni jądrowej ile Białoruś. Z tą różnicą, że oni dostaną od Putina broń za darmo a bohaterscy i odważni, demokratyczni Polacy za taką broń zapłacą Amerykanom sporo pieniędzy.

 14. MasaKalambura 02.07.2023 14:00

  Za darmo od Rosji? Oni za darmo nawet w pysk nie chcą dać.

  Ale niespodzianka, no zatkało mnie. Jednak efekt odstraszania pozostanie.

 15. kufel10 03.07.2023 06:05

  Już widzę tych chudo-tłustych informatyków, ekonomistów i innych polonistów próbujących podnieść karabin i plecak. Ustrzelą ich z procy jak kaczki albo babcia klapkiem zatrzaśnie jak drona 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.