Polska straciła na zniesieniu przez UE części sankcji dla Rosji

Opublikowano: 23.06.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1951

Nawozy z Rosji zalewają polski rynek. Traci na tym Grupa Azoty. Jej strata w pierwszym kwartale tego roku wyniosła ponad pół miliarda złotych!

„Polski sektor nawozowy jest w tarapatach. Puławskie Azoty stoją, produkcji prawie nie ma” – alarmuje Money.pl. Wszystko przez zniesienie przez Unię Europejską części sankcji nałożonych na Rosję.

Jak podał portal Money.pl w pierwszym kwartale tego roku Grupa Azoty zanotowała stratę netto 555 mln zł! Spadła sprzedaż nawozów. Stoi produkcja w puławskich Azotach, które, jak pisze Money.pl, „są kluczowe dla całej grupy”.

Jednocześnie do Polski bez problemu wjeżdżają nawozy z Rosji, a polscy rolnicy nawet nie wiedzą, że kupują rosyjski produkt. A wszystko przez zniesienie w ubiegłym roku przez Unię Europejską sankcji na dostawy żywności i nawozów z Rosji oraz na transport tych produktów drogą morską. Dzięki temu rosyjskie statki mogą wpływać do portów europejskich i wyładowywać towar jeżeli przewożą produkty farmaceutyczne, medyczne, rolne i spożywcze oraz nawozy.

Autorstwo: marsz_admin
Na podstawie: Money.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Stanlley 23.06.2023 11:59

    No ładnie – najpierw podnieśli 2.5 raza ceny nawozów, ograniczyli produkcję w Ciechu a teraz narekają że rolnicy kupują taniej. Rozwijając to – narzekają że Polacy będą mieli trochę tańszą żywność, że rolnik polski wyprodukuje a ograniczony zostanie import jedzenie z UA. BTW, praktycznie cały sektor produkcji nawozów w Polsce ma znaczoący udział funduszy zachodnich, więc zysków też nie zobaczymy…

  2. Stary Kulas 23.06.2023 12:28

    Nie POLSKA straciła tylko prywatna polska firma. POLSKA akurat na tym bardzo zyskuje bo znacząco maleją koszty upraw.

  3. Kaczor3333 24.06.2023 07:49

    Jak to pan Stary Kulas określił, dziś Polską nazywa się spółki skarbu państwa wraz z ich niezliczoną biurokracją. Tracą prezesi, dyrektorzy i inne pociotki, to mówią polska traci. Tracą Polacy, to mówią “wina Tuska i Putina”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.