Policja chętniej używa wykrywacza kłamstw

Opublikowano: 25.10.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 608

W ciągu trzech lat liczba badań wariografem wykonywanych przez policyjnych specjalistów wzrosła trzykrotnie – ustaliła “Rzeczpospolita”.

Według danych MSWiA, do końca sierpnia tego roku było 254 takich ekspertyz, podczas gdy w całym 2009 r. – 103. W tym czasie biegła z komendy w Białymstoku wydała blisko czterokrotnie więcej opinii. Kamil Sorko z tamtejszego KWP mówi, że możliwość zastosowania badań jest nieograniczona, od kradzieży zapałek po zabójstwo.

– Pomagają w początkowym etapie postępowania, gdy trzeba ograniczyć krąg podejrzanych, zweryfikować prawdomówność ich i świadków. Pozwalają weryfikować postawione tezy – wylicza niezależny biegły Igor Szczupak.

Opracowanie: gb
Na podstawie: Rzeczpospolita
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. qazsew 25.10.2011 18:21

    A myślałem że przed wyborami sprawdzali polityków.

  2. senseimarcel 26.10.2011 14:24

    Ta zmiana wynika z gasnąca popularnością książek telefonicznych. Jak wiadomo była ona nieodłącznym elementem przesłuchań.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.