Partia Brauna odcina się od Nowej Nadziei

Opublikowano: 24.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1574

W Gdyni Nowa Nadzieja Sławomira Mentzena poparła byłego współpracownika Adama Niedzielskiego, który z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zamierza ubiegać się o prezydenturę w tym mieście. Od działań Mentzenowców odcina się Konfederacja Korony Polskiej Grzegorza Brauna.

„Uznano mnie za lidera centroprawicowego bloku, który będzie walczył o głosy naszych wyborców” – ogłosił Marek Dudziński, były szef gabinetu politycznego w Ministerstwa Zdrowia za czasów Adama Niedzielskiego.

Wraz z ogłoszeniem startu Dudzińskiego, poinformowano, że w Gdyni do wyborów samorządowych PiS pójdzie ramię w ramię z Konfederacją pod hasłem „Wspólnie naprawimy Gdynię”. Szybko jednak okazało się, że to nie cała Konfederacja postanowiła wejść w egzotyczny sojusz na Kaszubach, ale tylko jedna jej składowa – Nowa Nadzieja Sławomira Mentzena.

Poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych lokalny polityk Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna – Konrad Niżnik. „Z uwagi na fakt, iż koledzy i koleżanki z Gdyni z Nowej Nadziei idą wspólnie z PIS, uprzejmie proszę, by na przyszłość nie używać znaków graficznych Konfederacji, tylko logo Nowa nadzieja. Dziękuję” – napisał.

W innym tweecie Niżnik opublikował oświadczenie, w którym poinformował, że z PiS-em w Gdyni wspólnie do wyborów idzie tylko Nowa Nadzieja. Polityk zaznaczył, że nikt z partii Grzegorza Brauna na listach Prawa i Sprawiedliwości się w Gdyni nie pojawi.

Gdynia nie jest jednak jedynym miejscem, w którym konfederaci postanowili wystartować razem z pisowcami. Podobne sojusze zawiązano także m.in. w Bydgoszczy na Kujawach i w Szczecinku na Pomorzu Zachodnim.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. chaldejczyk 24.02.2024 14:08

    Autor kłamie. Mimo wpisu Konfederacji, który sam wcześniej zacytował.

    Cytuję: “Gdynia nie jest jednak jedynym miejscem, w którym konfederaci postanowili wystartować razem z pisowcami.”

    Celowo?
    Nie wie co pisze?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.