Otworzył się pierwszy bar w Warszawie

Opublikowano: 18.01.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2861

Coraz częściej mówi się o buncie przedsiębiorców i do tych buntów dochodzi. Zaczęło się na Podhalu, a teraz bunt roznosi się na inne części kraju. Małopolski inspektor sanitarny w jednym z wywiadów mówi, że skala obywatelskiego nieposłuszeństwa jest już tak duża, że nie da się tego powstrzymać. Hasło „wszystkich nas nie zamknięcie”, jakie pojawia się na wielu demonstracjach, staje się jak najbardziej realne.

Ja odwiedziłem pierwszy pub, który otworzył się w piątek w Warszawie, w samym jej centrum na tyłach hotelu Novotel. Właściciel pubu PiwPaw, pan Mariusz Maciąg, w rozmowie z Money.pl mówił: „Może pójdę do więzienia za długi. A może podpalę się pod Kancelarią Premiera, bo już takie myśli chodzą po głowie” – przyznał przedsiębiorca.

Miał kilka takich pubów, w których serwował lubiane przez klientów Piwo Rzemieślnicze. Teraz został mu już tylko jeden pub PiwPaw przy skrzyżowaniu Parkingowej i Nowogrodzkiej. Pan Mariusz wziął sprawy w swoje ręce. Nie poszedł do więzienia, nie spalił się pod Kancelarią Premiera, ale po prostu w piątek otworzył swój pub. Jak się można było spodziewać, pub przeżywa od tej chwili prawdziwy najazd klientów spragnionych piwa, spotkań z innymi ludźmi i dobrej zabawy. Mamy wszak karnawał.

W piątek pod pubem zjawiła się policja. Rozmawiali z nią prawnicy, którzy sami zgłosili się, by reprezentować właściciela non profit. Spytali policjantów, na jakiej podstawie chcą wejść do środka? Czy mają nakaz prokuratorski? Policjanci takiego nakazu nie mieli. Postali trochę przed wejściem i w końcu sobie poszli. Ja odwiedziłem pub późnym wieczorem w sobotę. Policjanci się nie pojawili, a wewnątrz w wielkim ścisku bawił się tłum ludzi bez żadnych maseczek. Właściciel powiedział mi, że czeka aż inni otworzą swoje bary, bo on nie da rady zaspokoić potrzeb wszystkich klientów.

Stojący na skraju bankructwa przedsiębiorca podjął odważną decyzję o otwarciu lokalu. Pub oficjalnie nie przyjmuje klientów, lecz oferuje szkolenia w ramach „Piwnej Akademii”. Szklanka piwa służy jako narzędzie szkoleniowe dla kursantów.

W sobotnią noc rozmawiałem z właścicielem pubu i jego klientami. Zapraszam do obejrzenia filmu z sobotniej karnawałowej nocy. W pubie można się przenieść w czasie i poczuć jak podczas ubiegłorocznego karnawału. Gdyby nie płyn do dezynfekcji rąk, stojący na pulpicie baru, można by pomyśleć, że w Warszawie jest już jak kiedyś, przed pandemią.

Czy policja i inspektorzy sanepidu przymknęli na to oko? Czy inni restauratorzy i właściciele pubów postąpią podobnie? Zobaczymy.

Autorstwo: Jarosław Augustyniak
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. KubaD. 18.01.2021 12:21

    Wychodzi na to, że policjanci też zaczynają mieć tego dość.

  2. mackadmin 18.01.2021 19:06

    Ludzie czekaja przed telewizorami na Jamesa Bonda aby ich uratowal!!

  3. Kaczor3333 19.01.2021 17:57

    Zastanawia mnie i trochę boli, że u nas w Polsce używa się obco brzmiących zwrotów. Jako kraj oryginalny powinniśmy mieć swoje, spolszczone nazwy. Zamiast LOCKDOWN, moglibyśmy używać nazw: PISODÓŁ albo MORAWIECKI DAŁN tudzież NISZCZYCIEL.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.