Obrońca UPA i Bandery znów został ambasadorem Ukrainy

Opublikowano: 06.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1403

Ambasador Andrij Melnyk, który bronił Stepana Bandery i twierdził, że Polacy prześladowali i mordowali Ukraińców, rozpoczął pracę ambasadora w państwie Ameryki Południowej.

Były ambasador Ukrainy w Niemczech – Andrij Melnyk – który był ostro krytykowany w Polsce za kłamliwe wypowiedzi, w których bronił przywódcy ukraińskich nacjonalistów Stepana Bandery, a Polskę zrównywał z III Rzeszą i Związkiem Sowieckim, ma nową funkcję.

20 czerwca prezydent Wołodymyr Zełenski mianował Melnyka ambasadorem Ukrainy w Brazylii. Z Niemiec Melnyk także odchodził niezbyt lubiany po tym, jak wytykał rządowi federalnemu, że zbyt wolno dostarczają Ukraińcom broń, a kanclerza Olafa Scholza nazwał „obrażoną pasztetową”.

Po odejściu z ambasady w Niemczech Melnyka przeniesiono do MSZ Ukrainy, gdzie sprawował funkcję urzędniczą. 20 czerwca kontrowersyjny dyplomata został mianowany ambasadorem Ukrainy w Brazylii. Teraz Melnyk obejmuje tę funkcję.

Czy również Brazylijczyków uda się mu w jakiś sposób rozwścieczyć? Jak na razie w posłudze dyplomatycznej Melnyka mało jest dyplomacji, a sporo buty i arogancji. Ze zdjęć w mediach społecznościowych wynika, że ambasador cieszy się z pierwszego dnia w nowej pracy.

Autorstwo: SG
Zdjęcie: Bundestagsfraktion Bündnis 90/Die Grünen (CC BY 2.0)
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.