Niderlandzki rząd podał się do dymisji

Opublikowano: 16.01.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1539

Cały rząd Królestwa Niderlandów podał się do dymisji z powodu skandalu związanego z zasiłkiem na dzieci. Informuje o tym lokalne wydanie „NL Times”.

Ministrowie będą pełnić swoje obowiązki do czasu zaprzysiężenia nowego rządu. Gabinet Ministrów będzie nadal zajmował się palącymi problemami, w szczególności walką z pandemią koronawirusa, a bardziej kontrowersyjne i drażliwe kwestie pozostaną dla kolejnego rządu.

Skandal wokół holenderskiego rządu wybuchł po tym, jak władze błędnie oskarżyły tysiące rodziców o nieuprawnione pobieranie świadczenia z tytułu opieki nad dziećmi i zażądały zwrotu wpłaconych pieniędzy. W niektórych przypadkach kwoty sięgały dziesiątek tysięcy euro. Jednocześnie argumentuje się, że „oszustów” typowano na podstawie narodowości i posiadania podwójnego obywatelstwa.

Wcześniej kryzys rządowy wybuchł we Włoszech po wystąpieniu jednej z partii koalicyjnej ze składu gabinetu ministrów. Powodem był brak zgody na rządowy plan wykorzystania środków przyznanych Włochom z funduszu naprawy gospodarczej Unii Europejskiej. W wyniku rozpadu koalicji rządzącej obecny premier Giuseppe Conte stracił większość we włoskim Senacie.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.