Lewicowi patrioci przeciw lewicy Sorosa

Opublikowano: 01.12.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1957

Polski Ruch Lewicowy (PRL) został zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Partia ta odwołuje się do tradycji lewicy socjalnej i patriotycznej. W odróżnieniu od różnorakich grup lewackich stroni od kwestii obyczajowych.

Wśród działaczy tej partii znajdujemy między innymi: ekonomistę i działacza lewicowo-narodowego Włodzimierza Gorkiego, kierowcę rajdowego Andrzeja Jaroszewicza, działacza antywojennego Henryka Mikietyna czy wieloletniego lidera Ruchu Odrodzenia Gospodarczego im. Edwarda Gierka Zbigniewa Sowę. Dr Włodzimierz Gorki w wypowiedzi dla „Rzeczpospolitej” powiedział – „Każdy okres w historii wymaga obiektywnego spojrzenia. Niestety do dziś nie ma obiektywnej oceny PRL. Zazwyczaj mówi się o minusach, jednak nie wspomina o plusach. A takie były, pamiętamy przecież, z jakim stopniem analfabetyzmu czy uprzemysłowienia wyszła Polska z II wojny światowej”. Z kolei Zbigniew Sowa w radiowej rozmowie z redaktorem Tomaszem Jeleńskim powiedział „PRL to nie dziura w historii Polski. Chcemy historii faktów, a nie historii politycznej. Jesteśmy partią, w której człowiek jest najwyższą wartością i który otoczony jest szczególną troską Państwa, Przyśpieszenia rozwoju gospodarczego, który jest gwarantem poprawy życia społeczeństwa. Opowiadamy się za neutralnością światopoglądową i jednością społeczeństwa. Za neutralną polityką zagraniczną i odbudową partnerskich relacji z sąsiadami”.

Partia ta szczególną wagę przykłada do przyjaznych stosunków z naszymi sąsiadami. Zdecydowanie opowiada się za tym, by Polska promowała na arenie międzynarodowej dialog i sprzeciwiała się wojnie. W swoim stanowisku z tego roku pisali – „Polski Ruch Lewicowy jest przeciwny wojnie. Każdej wojnie. Krytykowaliśmy jako środowisko polityczne od wielu lat konflikt rosyjsko-ukraiński. Z wielkim bólem obserwowaliśmy przez lata każdą niepotrzebną śmierć […]. Opowiadamy się, za jak najszybszym pokojem. Pozostajemy krytyczni wobec informacji z obu stron konfliktu, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że wojna prowadzona jest również na poziomie informacji. Stanowczo protestujemy przeciwko wszelkiej nienawiści i pogardzie, w tym rusofobii czy nienawiści kierowanej w stosunku do Ukraińców. Opowiadamy się za tym, by Polska promowała pokój i drogę dialogu. Nie ma przyzwolenia Polskiego Ruchu Lewicowego na niechęć, pogardę i nienawiść do jakiegokolwiek narodu. Zwłaszcza dzisiaj, gdy z powodu okropieństw wojny nie ma już żadnych hamulców. Wzywamy do zapewnienia bezpieczeństwa naszym rodakom z dawnych Kresów Wschodnich. Opowiadamy się za pomocą humanitarną dla ofiar, nie patrząc na ich narodowość”.

PRL zajął stanowisko w czasie, gdy nielegalnie rozpoczęła się blokada stron internetowych przez ABW. Lewicowi patrioci napisali wtedy „Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane […]. Polski Ruch Lewicowy nie zgadza się z coraz powszechniejszą cenzurą i karaniu za poglądy polityczne. Zgodnie z zasadą, będziemy bronić również prawa do wygłaszania takich poglądów, z którymi częściowo lub całkowicie się nie zgadzamy. Uważamy karanie za niewłaściwe poglądy za jedną z oznak totalizmu i przypomina to smutne praktyki sanacyjnych i bermanowskich czasów”.

Na początku nowego roku odbędzie się Kongres PRL-u.

Autorstwo: Karolina Jakubowska
Źródło (pełna wersja): MyslPolska.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.