Kurdowie aresztują kandydatów w wyborach

Opublikowano: 20.08.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Kurdyjskie milicje operujące w północno-wschodniej części Syrii w ostatnich dniach przeprowadziły aresztowania, którymi dotknięci zostali przede wszystkim arabscy kandydaci w zbliżających się wyborach samorządowych. Najprawdopodobniej trafili oni do więzień tylko z powodu swojego pochodzenia, a także popierania władz w Damaszku, co nie podoba się skrajnej kurdyjskiej lewicy rządzącej samozwańczą Demokratyczną Federacją Północnej Syrii.

Aresztowań w północno-wschodniej części Syryjskiej Republiki Arabskiej dokonała Asayish, czyli siły policyjne samozwańczej Demokratycznej Federacji Północnej Syrii. Objęci zostali nimi arabscy kandydaci w zbliżających się wyborach samorządowych, mieszkający głównie na terenie miasta Al-Kamiszli położonego przy syryjsko-tureckiej granicy. Arabowie zgłosili się wcześniej do startu w wyborach samorządowych organizowanych przez władze w Damaszku, które będą pierwszymi od wybuchu wojny.

Według dostępnych informacji przeprowadzenie głosowania zostało wcześniej ustalone, a biuro wyborcze w Al-Kamiszli otwarto na mocy porozumienia pomiędzy syryjskim rządem a kurdyjską skrajną lewicą tworzącą władzę samozwańczej autonomii w tej części Syrii. Zatrzymani arabscy kandydaci, mimo protestów lokalnej syryjskiej administracji, jak dotąd nie zostali wypuszczeni z więzienia.

W ostatnim czasie, według nieoficjalnych informacji, miało dojść do poważnych rozmów pomiędzy rządem Syryjskiej Republiki Arabskiej a Syryjską Radą Demokratyczną, czyli kurdyjskim organem mającym poparcie Stanów Zjednoczonych. Jak na razie negocjacje spowodowały między innymi oddanie Damaszkowi kontroli nad częścią pól naftowych, ale nie osiągnięto jeszcze porozumienia dotyczącego autonomii północno-wschodniej części kraju.

Na podstawie: Almasdarnews.com, Aa.com.tr/en
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o