Kolejne preparaty covidowe do wyrzucenia

Opublikowano: 07.12.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2626

Kanada do końca roku musi pozbyć się szczepionek przeciwko COVID-19 o wartości 1 miliarda dolarów, oprócz dziesiątek milionów innych dawek, które już wygasły, informuje audytor generalny.

Audytor generalny Karen Hogan opublikowała we wtorek raport na temat rządowego programu szczepień i stwierdziła, że ​​ogólnie rząd wykonał dobrą robotę, pozyskując i dostarczając szczepionki prowincjom i Kanadyjczykom w odpowiednim czasie, ale nie udało się uniknąć marnotrawstwa.

W prowincyjnych i federalnych magazynach znajdują się dziesiątki milionów dawek.

„Pod koniec maja 2022 r. w zapasach znajdowało się 32,5 miliona dawek, a korzystając z niesklasyfikowanej i publicznej dokumentacji, oszacowaliśmy te dawki na około 1 miliard dolarów” – czytamy w raporcie Hogan.

Minister rozwoju międzynarodowego Harjit Sajjan powiedział, że popyt w krajach rozwijających się jest niższy, niż oczekiwano, i może się nie udać przekazanie tam szczepionek, dodał, że częścią wyzwania jest zapewnienie krajom rozwijającym się infrastruktury potrzebnej do zaszczepienia ich populacji.

Hogan poinformowała, że częścią winy za marnotrawstwo ponosi rządowy system zarządzania szczepionkami, stworzony specjalnie do tego zadania o nazwie VaccineConnect. Powiedziała, że ​​program ma narzędzia, które można było wykorzystać do lepszego śledzenia dawek.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

19

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Irfy 07.12.2022 20:21

    A nie można by ich wszystkich wstrzyknąć kanadyjskiemu rządowi? Przynajmniej by się nie zmarnowały…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.