KE ostrzega przed nieznanymi skutkami geoinżynierii

Opublikowano: 04.07.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2007

Rosnąca liczba alarmistów klimatycznych, którzy ufają „nauce o globalnym ociepleniu”, przedstawia pomysły na dużą skalę interwencji, takich jak inżynieria słoneczna w celu odwrócenia „zmian klimatu”. Uważają, że działalność człowieka jest jedynym powodem wzrostu temperatury na Ziemi i twierdzą, że natychmiast jest potrzebna wielkoskalowa interwencja, aby powstrzymać zniszczenie planety. Niektórzy nawet wzywają do wdrożenia floty samolotów do rozpylania chemikaliów w atmosferze, aby odbijać promienie słoneczne, co ma być ostatnią nadzieją świata na przetrwanie.

Ale nie tak szybko. Raport opublikowany przez Komisję Europejską w czwartek przedstawił potencjalne zagrożenia i „niezamierzone konsekwencje” manipulowania systemami planetarnymi w celu walki z globalnym ociepleniem.

Komisja ostrzegła: „W kontekście przyspieszonego globalnego ocieplenia coraz więcej uwagi przyciągają celowe wielkoskalowe ingerencje w systemy naturalne Ziemi (określane jako »geoinżynieria«), takie jak modyfikacja promieniowania słonecznego. Jednak zagrożenia, skutki i niezamierzone konsekwencje, jakie stwarzają te technologie, są słabo poznane, a niezbędne zasady, procedury i instytucje nie zostały opracowane”.

Niektóre z tych zagrożeń obejmują: „Technologie te wprowadzają nowe zagrożenia dla ludzi i ekosystemów, a jednocześnie mogą zwiększać nierównowagę sił między narodami, wywoływać konflikty i rodzić mnóstwo problemów etycznych, prawnych, związanych z zarządzaniem i polityką”.

Tymczasem naukowcy z Uniwersytetu Harvarda wezwali do „rozpylania do atmosfery maleńkich cząstek zwanych aerozolami siarczanowymi, które odbijają światło słoneczne”. Niedawno gazeta „MIT” opublikowała artykuł pt. „Geoengineering might be our final and only option” („Geoinżynieria może być naszą ostateczną i jedyną opcją”).

Przemawiając w tym tygodniu do dziennikarzy, Frans Timmermans, szef polityki klimatycznej Unii Europejskiej, powiedział: „Nikt nie powinien przeprowadzać eksperymentów sam na naszej wspólnej planecie” i „Powinno to być omawiane na odpowiednim forum, na najwyższym szczeblu międzynarodowym”.

Europejscy przywódcy martwią się, że eksperymenty geoinżynieryjne mogą pójść w bardzo złym kierunku, jeśli nie zostaną sprawdzone i należy lepiej zrozumieć zagrożenia związane z manipulowaniem klimatem Ziemi oraz niezbędne zasady i procedury.

Źródło zagraniczne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. replikant3d 04.07.2023 17:59

  Ale hipokryzja! Od lat ją stosują nie przejmując się skutkami ubocznymi, a teraz niby się martwią…Bezczelne kanalie….

 2. Doctor Who 04.07.2023 21:56

  Martwią się. Pojawiłby się powód oficjalnego finansowania środkami z CO2.

 3. niecowiedzacy 05.07.2023 06:06

  Myślę iż najbardziej zaangażowane w różne eksperymenty z klimatem są koncerny farmaceutyczne, oczywiście przez opłaconych specjalistów. Można będzie legalnie i za darmo testować różne preparaty na całych populacjach i ewentualnie produkować różne odtrutki dla chorujących ludzi za olbrzymie pieniądze. Nie pamiętam jaki to koncern ale produkuje już różne chemikalia, proszki do prania, lekarstwa i przetworzoną żywność.

 4. Admin WM 05.07.2023 09:51

  @niecowiedzacy

  Proszę nie dublować tych samych komentarzy pod wieloma wpisami. Narusza to regulamin WM.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.