Jazda samochodem nocą w Polsce zostanie ograniczona?

Opublikowano: 14.02.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4422

Pojawił się antywolnościowy pomysł, by ograniczyć młodym kierowcom możliwość prowadzenia samochodu nocą.

Jeszcze kilka lat temu nocą w terenie zabudowanym można było jeździć z prędkością 60 km/h. Niedawno dopuszczalną prędkość obniżono do 50 km/h, a pojawiają się pomysły, by nocną jazdę ograniczyć jeszcze bardziej.

Zmiany proponowane przez ekspertów, o których pisze „Dziennik Gazeta Prawna”, mają skupić się na kierowcach, którzy prawo jazdy mają dwa lata lub krócej.

W propozycjach kolejnego ograniczenia jazdy samochodem nocą pojawił się pomysł, by tacy młodzi kierowcy, w godzinach nocnych mogli prowadzić pojazd jedynie wtedy, gdy towarzyszy im drugi kierowca.

To jednak nie wszystko, bo ci sami eksperci chcą, by zmiany szły później dalej, co miałoby oznaczać, że samodzielnej jazdy nocą zakazano by także kierowcom, którzy byliby do pięciu lat po zdanym egzaminie na prawo jazdy.

Pojawiają się także pomysły, by jeszcze mocniej ograniczyć prędkość, z jaką można poruszać się na szosach.

Proponowane zmiany są oczywiście radykalnie antywolnościowie. Na ten moment na szczęście nie pojawiły się jeszcze żadne konkretne zapowiedzi wprowadzenia tych pomysłów w życie, ale może to być jedynie kwestia czasu.

Autorstwo: SG
Zdjęcie: Viernest (CC BY 2.0)
Na podstawie: GazetaPrawna.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Murphy 14.02.2024 11:51

  Proponuję jeszcze dodać aby przed wjechaniem do miejscowości wszystkie koła owinąć filcem, tak aby zmniejszyć hałas powodowany przez toczenie się opon po asfalcie. :\

 2. kufel10 14.02.2024 11:53

  Ma to sens. Wystarczy wyjść w nocy/w weekend na miasto i zobaczyć co się wyprawia. Jeszcze przymusowa kastracja mechaniczna kierowców belemwu i na drogach będzie nieco bezpieczniej.

 3. Katarzyna TG 14.02.2024 16:25

  Ja tam uważam że każdy taki ekspert powinien co roku przechodzić badania psychiatryczne – jeśli dwóch psychiatrów potwierdzi że wszystko w porządku pod kopułką będzie można ewentualnie traktować ich propozycje serio.

 4. rozrabiaka 14.02.2024 16:52

  @Katarzyna TG problem raczej tkwi w tym, że badania psychiatryczne będą robione przez ich kolegów- jeszcze lepszych ekspertów!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.