Jak skolonizować Drogę Mleczną?

Opublikowano: 21.07.2018 | Kategorie: Audycje

Jak skolonizować Drogę Mleczną?

Liczba wyświetleń: 367

Kolonizacja Drogi Mlecznej wydaje się wręcz niemożliwym przedsięwzięciem. Nasza galaktyka obfituje w miliardy gwiazd oraz planet, rozrzuconych na dystansie wielu tysięcy lat świetlnych. Mimo to, istnieje pomysł pewnego urządzenia, które mogłoby skolonizować całą galaktykę. Sonda von Neumanna to samoreplikująca maszyna, zdolna do tworzenia własnych kopii. Nazwa sondy pochodzi od nazwiska genialnego naukowca Johna von Neumanna, który zajmował się ideą samoreplikujących maszyn. W kolejnych latach, połączono jego pomysł z eksploracją kosmosu. Zdaniem Roberta Freitasa, jeśli sondy von Neumanna poruszałyby się z prędkością 10% prędkości światła to mogłyby skolonizować całą Drogę Mleczną w ciągu pół miliona lat. Czy jakaś kosmiczna cywilizacja już kiedyś tego dokonała? W nowym odcinku rzut oka na całe zagadnienie.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o