Huruhuru – piwo marki „owłosienie łonowe”?

Opublikowano: 09.08.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

O tym, że nie powinno się udawać znajomości języków obcych przekonały się na własnej skórze mikrobrowar Hell’s Basement Brewery w Albercie w Kanadzie. Browary te przeprosiły za nieświadome nazwanie swojego piwa „włosami łonowymi” po maorysku, drukując na puszcze słowo, które miało rzekomo oznaczać pióro. Piwo jest produkowane z nowozelandzkiego chmielu.

Browar Hell’s Basement Brewery, znajduje się w Medicine Hat w Albercie.

Zdaniem pewnego maoryskiego krytyka sprawa ma głębszy kontekst i stanowi zawłaszczenie kulturowe, na dodatek niepoprawne.

Mike Patriquin, założyciel i dyrektor generalny Hell’s Basement Brewery, stwierdza w oświadczeniu, że nie było intencją browaru kogokolwiek urazić i że Hell’s Basement wspiera wszystkie formy kultury, w tym kulturę picia piwa.

Patriquin przyznał, że browar potrzebuje trochę czasu, aby zmienić markę produktu i będzie próbował stosować lepsze nazewnictwo w przyszłości.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o