Hezbollah uważa Amerykę za współodpowiedzialną masakry w Gazie

Opublikowano: 12.10.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2046

Libański Hezbollah wydał oświadczenie potępiające wsparcie okazane Izraelowi przez Stany Zjednoczone. Ugrupowanie uznało tym samym, że Amerykanie ponoszą współodpowiedzialność za masakry dokonywane na ludności cywilnej w Strefie Gazy, niszczonej przez izraelskie lotnictwo. Dzisiaj „Partia Boga” zintensyfikowała zresztą swoje ataki na Siły Obronne Izraela.

W specjalnym oświadczeniu kierownictwo Hezbollahu stwierdziło, że nie jest zaskoczone działaniami Amerykanów i oświadczeniami amerykańskiego prezydenta Joe Bidena. Poparcie USA dla „machiny agresji i syjonistycznej agresji przeciwko palestyńskiemu narodowi” jest bowiem „istotą” całej polityki wspierania Izraela.

Z tego powodu libańskie ugrupowanie obarcza Amerykę współodpowiedzialnością za izraelskie oblężenie Strefy Gazy, niszczenie budynków i masakrowanie ludności cywilnej. Wzywa również wszystkie narody arabskie i islamskie do potępienia amerykańskiej interwencji, przypominając o skutkach polityki Stanów Zjednoczonych w Afganistanie, Iraku czy Syrii.

„Partia Boga” uważa ponadto, że wysłanie przez Amerykanów lotniskowców w rejon Izraela ma jedynie na celu „podniesienie morale wroga i jego sfrustrowanych żołnierzy”, a także „ujawnia słabość syjonistycznej machiny wojskowej”.

Od niedzieli Hezbollah z różnym nasileniem atakuje północne tereny Izraela. Dzisiaj wysłał na nie między innymi drony kamikadze oraz kilkunastu paralotniarzy, co jest wyraźnym nawiązaniem do działań palestyńskiego Hamasu na samym początku operacji „Powódź Al-Aksa”.

Zdjęcie: Paul Keller (CC BY-NC 2.0)
Na podstawie: AlManar.com.lb, TimesOfIsrael.com, AlAhedNews.com.lb
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.