Dlaczego owce milczą?

Opublikowano: 14.07.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1303

Dlaczego porównuje się ludzkie społeczeństwo z owcami? Dlaczego potrzebny jest pasterz? Dlaczego pasterz potrzebuje pasterskiego psa? Widzimy wyraźnie, że metafora ta jest przesiąknięta ideologią. Już Platon zastanawiał się, czy pasterzowi chodzi o dobro stada, może o posiłek, o wynagrodzenie, może o korzyści? Metafora to obnaża prawdę, którą właściwie chce ukryć, że pasterz nie ma obowiązków wobec stada, ale wobec właściciela stada. Wykład prof. Rainer Musfed o mentalnej kontroli społeczeństwa przez tzw. elity, które najbardziej boją się uświadomionych obywateli.

Źródło: BitChute.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.