Damy Ukrainie swoiste gwarancje bezpieczeństwa ze strony NATO

Opublikowano: 02.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2040

W środę na konferencji prasowej z prezydentem Łotwy w Rydze Andrzej Duda zapowiedział udzielenie Ukrainie gwarancji bezpieczeństwa NATO.

„Wojna na Ukrainie pokazuje, jak nagle natychmiastowy dostęp do nowoczesnej infrastruktury militarnej jest ważny, po to, by nie tylko zatrzymać przeciwnika, ale proszę pamiętać, że nasze działanie w ramach NATO to jest przede wszystkim działanie prewencyjne, to jest przede wszystkim odstraszanie, ja to bardzo mocno podkreślam. To jest polityka odstraszania. My poprzez wzmacnianie obecności NATO-wskiej tutaj, my poprzez wzmacnianie jej zarówno pod względem osobowym, czyli poprzez większą obecność żołnierzy sojuszniczych, ale także poprzez zwiększanie potencjału infrastruktury militarnej, który jest w naszych krajach zapobiegamy napaści” – mówił prezydent.

Prezydent Duda stwierdził, że ukraińska armia musi otrzymać tyle wyposażenia, żeby była w stanie zatrzymać rosyjską ofensywę oraz odzyskać tereny okupowane.

„To jest dzisiaj nasze najważniejsze zadanie, o tym na pewno będziemy rozmawiali przed szczytem w Wilnie, ale chcielibyśmy również wypracować z naszymi sojusznikami do szczytu w Wilnie porozumienie w postaci dania Ukrainie swoistych gwarancji bezpieczeństwa ze strony NATO, czyli postąpienia o krok w tym procesie wzmacniania bezpieczeństwa Ukrainy z punktu widzenia jej przyjęcia w przyszłości, mamy nadzieję, do Sojuszu Północnoatlantyckiego” – dodał.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

17

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 03.02.2023 08:16

    Ja chcę zapytać Zełenski , Duda ile z tej armii Ukraińskiej pozostało ludzi ? Gęby pełne frazesów , tchórze ! Czas nagli ,warto rozmawiać o zaprzestaniu walki i zawarcia pokoju , Rosja Ukraina USA Europa. Pokój ludziom dobrej woli. Stop samowoli samozwańców, uzurpatorów, chciwych i zdegenerowanych osobników! Oni prowokują wojny ,i życie nas ludzi poświęcają na ofiarę śmierci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.