Chmury nad Bagdadem

Opublikowano: 26.02.2024 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 1789

Film ukazuje kulisy wojny w Iraku. Zaprezentowane zostały opinie byłych doradców prezydenta Busha, których zadaniem miała być odbudowa zniszczonego kraju oraz doświadczenia zwykłych żołnierzy. Wypowiadają się także sami Irakijczycy oraz dziennikarze międzynarodowi, świadkowie obalenia reżimu Saddama Husajna. Film ujawnia arogancję i niewiedzę osób ze szczytów władzy, przez których kraj został doprowadzony do ruiny. Mimo podjętych działań stabilizacyjnych, nic nie zapowiada poprawy sytuacji w Iraku. Film został nominowany do Oskara w kategorii „najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny” oraz uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury na Festiwalu Filmowym w Sundance.

Źródło: YouTube.com


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.