Brytyjski turysta aresztowany za kierowanie sycylijską mafią

Opublikowano: 19.09.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1050

Brytyjski turysta został aresztowany pod zarzutem kierowania mafią – i to nie pierwszą lepszą mafią, ale samą mafią sycylijską! Czy to fatalna pomyłka służb wywiadowczych?

Do dość szokującej sytuacji doszło w środę 8 września 2021 roku w holenderskiej Hadze. Pewien brytyjski turysta został aresztowany na wakacjach – funkcjonariusze oskarżyli go o… kierowanie sycylijską mafią! Jak doszło do tak niewyobrażalnego zdarzenia?

Brytyjski turysta, przebywający na urlopie na Starym Kontynencie, przeżył nie lada zaskoczenie, gdy funkcjonariusze w Hadze aresztowali go, twierdząc, że jest szefem włoskiej mafii, za którym wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna nie przyznał się do oskarżeń.

Co ciekawe, jak podaje portal „Tanie Loty”, holenderska policja była bardzo dumna z tego, że udało jej się złapać szefa włoskiej mafii i swój sukces obwieściła wszem i wobec. Sprawą od razu zajęła się prokuratura. Niestety, radość nie trwałą zbyt długo.

Poszukiwany listem gończym szef sycylijskiej mafii, za którym wysłano Europejski Nakaz Aresztowania, nazywa się Matteo Messina Denaro. Jest to groźny przestępca, któremu zarzuca się między innymi zamieszanie w zabójstwa włoskich sędziów, do których to zabójstw miało dochodzić na początku lat 1990.

Aresztowany brytyjski turysta uparcie nie przyznawał się jednak do tożsamości, jaką przypisywała mu holenderska policja. Turysta twierdził, że jest jedynie urlopowiczem i pochodzi z brytyjskiego Liverpoolu. Ostatecznie 51-latka z holenderskiej opresji wyciągnął jego adwokat i mężczyzna powrócił do swojego spokojnego życia na Wyspach. Ostatnich wakacji w Holandii z pewnością nie zapomni nigdy.

Autorstwo: Jakub Mróz
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.