Będzie tylko jeden wicepremier nowego rządu?

Opublikowano: 23.10.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2127

„Tylko jeden wicepremier w rządzie, a stanowiska marszałków Sejmu i Senatu dla koalicjantów. To pomysł na nowe rozdanie, z którym Donald Tusk wybiera się na poniedziałkowe rozmowy z Trzecią Drogą i Nową Lewicą” – pisze Renata Grochal z „Newsweeka”.

Dziennikarka „Newsweeka” miała usłyszeć od ważnego polityka PO, że Donald Tusk chce zaproponować swoim przyszłym koalicjantom, by w jego przyszłym rządzie był jeden wicepremier. Stanowiska marszałków Sejmu i Senatu Tusk całkowicie odstąpiłby Trzeciej Drodze i Lewicy.

„Ta cała koncepcja wynosi relację koalicyjną poza rząd i ponad rząd. Rząd będzie bardziej funkcjonalny, a jednocześnie kluczowe osoby z koalicji wynosimy na najwyższe funkcje w państwie” – twierdzi polityk z władz PO, z którym rozmawiała Grochal. „Jeśli Szymon Hołownia będzie chciał być marszałkiem Sejmu, Władysław Kosiniak-Kamysz zostałby wicepremierem i ministrem gospodarki. Ma doświadczenie rządowe i świetnie się z Tuskiem dogadują. Lewicy przypadłoby stanowisko marszałka Senatu, np. dla Magdaleny Biejat” – cytuje słowa polityka PO „Newsweek”.

To wciąż jedynie przecieki, aczkolwiek już kolejny raz gdzieś pojawia się informacja, że Władysław Kosiniak-Kamysz mógłby być jedynym wicepremierem nowego rządu.

Autorstwo: SG
Na podstawie: „Newsweek”
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. galacticjoel 23.10.2023 20:15

    Dziki Trener – migranci w Polsce

    https://youtu.be/VkbSkhjxysQ?si=BM9wAoFOVsh_6sIP

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.