Atak na posterunki straży miejskiej w Santiago

Opublikowano: 04.08.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 293

CHILE. Pierwszy atak przeprowadzono około 10 wieczorem. Zamaskowani sprawcy obrzucili butelkami z benzyną posterunek znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Calle Erasmo Escala i Maipu Calle. Pożar uszkodził elewację, a przebywający w środku strażnicy odnieśli lekkie obrażenia podczas ucieczki przez okno.

Drugi atak nastąpił 20 minut później, kilka metrów od pierwszego. Zaatakowano inny posterunek zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Calle Martinez de Rosas z Calle Maturana. Zamaskowani sprawcy siłą usunęli strażników sprzed posterunku, następnie rozlali benzynę i obrzucili budkę koktajlami Mołotowa. Posterunek został doszczętnie zniszczony przez pożar.

Na miejsce obu ataków przybyli Carabineros oraz policja śledcza (PDI), próbując określić tożsamość sprawców. Prowadzący sprawę prokurator, Humberto Vasques, wezwał, poprzez prasę, obywateli do współpracy z władzami w celu ujęcia sprawców.

Skrajnie prawicowy burmistrz Santiago, Pablo Zalaquett, sklasyfikował ataki jako anarchistyczne. Stwierdził również, że “sprawcy będą gnić w więzieniu”, jako przykład dla każdego kto odważy się podważać autorytet władzy.

W miejscu ataku znaleziono ulotki, ich treść poniżej: “Potępiamy i odpowiadamy na pobicie towarzysza przez strażników miejskich w trakcie marszu 23 czerwca. Byliśmy świadkami jak strażnicy wraz z Carabineros, dręczyli i prześladowali ulicznych sprzedawców. Ci miejscy funkcjonariusze zostali przekształceni w osobistą policję Zalaquett’a i jako takich będziemy ich atakować. Żadna agresja nie pozostanie bez odpowiedzi.”

Na podstawie: actforfreedomnow.wordpress.com
Źródło: Grecja w Ogniu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o