Armię Serbii postawiono w stan pełnej gotowości bojowej

Opublikowano: 07.06.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2030

Prezydent Serbii, JE Aleksander Vučić, postawił armię swojego kraju w stan pełnej gotowości bojowej oraz nakazał jej zbliżyć się do granicy z Kosowem. Informacje te potwierdził minister obrony Serbii, p. Miłosz Vučević.

Kosowo zamknęło największe przejście graniczne na granicy z Serbią. Zostało ono zamknięte przez władze w Prisztinie po tym, jak protestujący Serbowie zablokowali je po serbskiej stronie, w geście solidarności z Serbami zamieszkującymi Kosowo.

P. Vučić wydał rozkaz po tym, jak w gminie Zvečan, położonej w północnej części Kosowa, doszło do starć Serbów z kosowską policją, która próbowała umożliwić nowo wybranemu burmistrzowi, z pochodzenia Albańczykowi, wejście do jego biura. Serbowie, którzy stanowią większość w tym regionie, zbojkotowali głosowanie w wyborach lokalnych.

Kosowska policja użyła gazu łzawiącego przeciwko tłumowi zgromadzonemu przed budynkiem władz miejskich w Zvečanie.

Sekretarz generalny NATO, p. Jan Stoltenberg, wezwał Kosowo do złagodzenia napięć z Serbią.

Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.