Gwałtowne pogorszenie stosunków Kosowa z USA

Opublikowano: 10.06.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2006

Stosunki Kosowa ze Stanami Zjednoczonymi znacznie się pogorszyły, gdy Waszyngton zapowiedział nałożenie kar, dopóki Prisztina nie podejmie działań w celu złagodzenia napiętej sytuacji, która doprowadziła do gwałtownych niepokojów na północy kraju.

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Prisztinie, Galfryd Hovenier, zapowiedział, że Waszyngton zastosuje sankcje po zamieszkach w północnym Kosowie, w których 30 żołnierzy NATO z misji pokojowej KFOR zostało rannych w brutalnych starciach z protestującymi Serbami.

Pierwszą sankcją było odwołanie udziału Kosowa w prowadzonych przez USA ćwiczeniach wojskowych Defender Europe 2023. Stany Zjednoczone zaprzestaną także wszelkich wysiłków na rzecz pomocy Kosowu w uzyskaniu uznania ze strony państw, które Kosowa nie uznały, oraz w procesie integracji z organizacjami międzynarodowymi.

NATO rozmieszcza dodatkowe oddziały, aby wzmocnić swoją misję pokojową KFOR po tym, jak 30 żołnierzy zostało rannych w starciach z serbskimi demonstrantami w Zvečanie.

Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Adalb 10.06.2023 17:18

    US-rajcy tak kochają to Kosowo oderwane siłą od Serbii, że zwiększają liczbę okupantów w tym kawałku Europy. Może też zaczną bombardowania Belgradu, bo to kosowscy Serbowie podnieśli bunt przeciw okupantom, więc trzeba Serbię zaatakować mimo że to suwerenny kraj .

  2. Stary Kulas 13.06.2023 12:34

    Jesteście pewni, że USA zażądało “załagodzenia” sytuacji a nie jej rozwiązania? Bo nie pasuje ten zwrot do oficjalnej polityki USA.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.