Były senator PiS-u został prawomocnie skazany

Opublikowano: 21.04.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1452

Były senator PiS Waldemar B. został prawomocnie skazany i trafi na 3 miesiące do więzienia. Czeka go również rok prac społecznych.

Sprawa dotyczy zdarzenia z roku 2021, kiedy to Waldemar B. przywiązał swojego psa do samochodu. Jak zeznawał były senator, w ten sposób wyprowadzał psa na spacer. Pies jednak się wywrócił, był ciągnięty przez samochód, a w wyniku odniesionych ran, zdechł. Dzisiaj w tej sprawie zapadł wspomniany wyrok.

To dzięki pieniądzom, jakie Waldemar B. włożył do prostej spółki akcyjnej Telewizja Media Narodowe, Robert Bąkiewicz i Piotr Barełkowski mogli uruchomić swoje media.

Warto przypomnieć przy tej okazji, że media Bąkiewicza i Barełkowskiego bezprawnie wykorzystują logotyp Mediów Narodowych, których wydawcą jest Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Sam Bąkiewicz próbował przejąć logo Mediów Narodowych i zarejestrować je jako własność Fundacji pod Wierzbami, o czym pisaliśmy w czerwcu ub. roku. Jak widać taki drobiazg, jak prowadzenie mediów z wykorzystaniem logotypu należącego do konkurencji, nie stanowił dla b. senatora PiS przeciwwskazania do zainwestowania w spółkę kilkuset tysięcy złotych i zostania jej udziałowcem.

Sam Bąkiewicz również zaczyna mieć coraz bardziej poważne problemy. Trzy dni temu usłyszał prokuratorski zarzut zniszczenia zabytku. Bąkiewicz nie przyznał się do winy, pomimo że sam zamieścił w mediach społecznościowych film, na którym widać jak dokonuje czynu, o który oskarża go prokuratura. A tuż po tym jak wyszedł z prokuratury, nagrał kolejny film, w którym powiedział, dlaczego tego czynu dokonał. Wydaje się to dosyć dziwne zachowanie.

Tym bardziej dziwne, że czyn jest zagrożony karą od pół roku do 8 lat więzienia. Trudno zresztą zrozumieć, dlaczego Bąkiewicz, który w roku 2020 sam potępiał podobne akty wandalizmu, kiedy na kościołach, często również zabytkowych, malowano symbole pioruna, teraz dokonał podobnego aktu. Czyli namalował symbole Polski Walczącej na budynku ministerstwa. Wydaje się, że uzasadnienie Bąkiewicza, że dokonał z pobudek patriotycznych, może przekona część opinii publicznej, ale może to nie być wystarczająco przekonujące dla sądu.

Ale to nie koniec złej passy u Bąkiewicza. Jak wynika z publikowanych na jego profilu informacji, w tej chwili organizacjami Bąkiewicza zajęła się Najwyższa Izba Kontroli. Chodzi konkretnie o organizację Straż Narodowa, która była beneficjentem kilku sporych grantów. Jak wynika z wypowiedzi samego Bąkiewicza, właśnie pod kątem dotacji trwa kontrola NIK-u. Bąkiewicz wyraźnie nie jest z przebiegu tej kontroli zadowolony, czemu daje wyraz w mediach społecznościowych.

Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. adik15 21.04.2024 23:01

    ten wyrok symbolizuje poziom i kierunek praworządności w naszym panstwie – za pieska do więzienia, a za wały, korpucje, swiadome podejmowanie dzialanie na szkode panstwa i jego obywateli, za zdradę stanu, nie ma zadnych kar. Psy traktujemy tak, jak sadzimy ze powinno traktowac sie ludzi, a ludzi traktujemy jak zwierzeta

  2. Katarzyna TG 22.04.2024 10:48

    > Psy traktujemy tak, jak sadzimy ze powinno traktowac sie ludzi, a ludzi traktujemy jak zwierzeta

    To wszystko dlatego że władza tak bardzo wyalienowała się od ludzi że właściwie przestała nas traktować jak ludzi – dla niej jesteśmy już tylko ruchomym inwentarzem z którego posiadania czerpie się zyski; 15-minutowe getta będą zwieńczeniem tej zamiany miejsc .. ludzkie fermy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.