Włosi wycofują się ze sztandarowego projektu Pekinu

Opublikowano: 17.09.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1757

Włosi wycofują się z Inicjatywy Pasa i Szlaku. To był jedyny kraj G7, który przystał do sztandarowego projektu chińskiego przywódcy.

Do Pekinu poleciał szef włoskiej dyplomacji i przywódca konserwatywnej Forza Italia, p. Antoni Tajani, który ma za zadanie doprowadzić do tego, aby Pekin w drodze zemsty nie wypowiedział Włochom wojny handlowej.

Dopiero przed końcem roku do chińskiej stolicy przyleci premier, p. Georgia Meloni, aby ostatecznie zatwierdzić wyjście kraju z Inicjatywy Pasa i Szlaku. Decyzja musi być ustalona w najbliższym czasie.

Inaczej Włochy pozostaną w chińskiej strukturze przez kolejne pięć lat. Meloni zmieniła kurs w polityce zagranicznej kraju i postawiła na bliskie relacje z Amerykanami, gdyż okazało się też, że Chińczycy nie wprowadzili ułatwień dla rozwoju włoskiego eksportu, który w ub. roku wyniósł 16,5 mld euro. W tym samym czasie Francja sprzedała Chinom towary za 23 mld euro, a Niemcy za 107 mld euro.

Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Drnisrozrabiaka 17.09.2023 22:08

    “16,5 mld euro. W tym samym czasie Francja sprzedała Chinom towary za 23 mld euro, a Niemcy za 107 mld euro.”
    Po pierwsze- czy to mało?
    Po drugie – ile siedzi tam firm europejskich na miejscu i trzepią miliardy…

  2. Drnisrozrabiaka 17.09.2023 22:10

    “…i postawiła na bliskie relacje z Amerykanam” – tak jak Irak, Polska, kolumbia, Ukraina, Adolf itd.(wyłączamy koreę południową i Japonię)- mają się dobrze…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.