Według Amerykanów Putin rozważa użycie broni jądrowej

Opublikowano: 29.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1617

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie informacje na jej temat mogą zawierać treści korzystne dla Ukrainy lub Rosji, których nie da się obiektywnie zweryfikować z powodu masowego produkowania propagandowych i fałszywych informacji wojennych przez obie strony konfliktu i ich sojuszników.

Zdaniem „Politico”, chociaż ustalenia amerykańskich służb wskazują, że prezydent Rosji Władimir Putin nie zaryzykuje rozpętania wojny atomowej, to może zdecydować się na użycie broni nuklearnej wobec Ukrainy. Wywiad Stanów Zjednoczonych intensyfikuje swoje działania na tym polu.

Jak opisuje Bryan Bender, Waszyngton boi się, że pierwsze znaki wskazujące na atak ze strony Rosji mogą przyjść za późno. Źródła na które powołuje się serwis tłumaczą, że większość rosyjskich samolotów które transportują broń konwencjonalną, w tym rakiety czy wyrzutnie rakiet i mogą transportować również broń jądrową. „Dopóki Putin i jego dowódcy nie chcą, aby świat wiedział z wyprzedzeniem o zamianie broni konwencjonalnej na atomową, USA może nigdy się tego nie dowiedzieć” – czytamy na stronie „Politico”.

Tymczasem były agent CIA Robert Baer w rozmowie z CNN wskazuje, że przebieg konfliktu na Ukrainie spowodował, że Władimir Putin został zapędzony do narożnika i z tego powodu, z dnia na dzień coraz bardziej prawdopodobne staje się użycie przez niego taktycznej broni jądrowej. „Myślę, że szanse na deeskalację są bliskie zeru. Putin po prostu nie może oddać tak dużo terytorium i jako przegrany pozostać przywódcą Rosji” – wytłumaczył były agent CIA Robert Baer. Bear w rozmowie z CNN stwierdził też, że nie wierzy w możliwość negocjowania z rosyjskim prezydentem. „Jest politykiem twardej ręki – tak się przedstawiał przez ostatnie 20 lat – nie ustępuje dysydentom. Jest osaczony. Nie przewiduje, żeby się ugiął” – ocenił Amerykanin.

Stany Zjednoczone ostrzegły Rosję przed użyciem broni nuklearnej przeciwko Ukrainie po tym, jak rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że regiony, w których odbywają się pseudoreferenda, otrzymają pełną ochronę, jeśli zostaną włączone w skład Federacji Rosyjskiej. Anektując cztery ukraińskie obszary: Ługańsk, Donieck, Chersoń i Zaporoże, Moskwa może przedstawiać próby ich odbicia jako ataki na samą Rosję.

Tymczasem były rosyjski dowódca wojskowy Andriej Gurulew w swoich wystąpieniach politycznych wskazuje, że rosyjskie wojska mogą użyć taktycznej broni jądrowej, ale nie wobec Ukrainy tylko krajów Zachodu. Przekonuje, iż Rosja wygra z Ukrainą konwencjonalnymi metodami. Były wojskowy oskarża kraje Zachodu o przygotowywanie prowokacji jądrowej na Ukrainie przekonując, że winą za te zdarzenia zostanie bezpodstawnie obarczona Rosja.

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn uważa, że Gurulew wzywa rosyjskie władze do eskalacji napięcia i działania na światową skalę. Wymienił tutaj sabotaż w Arktyce, niepokoje ws. Tajwanu, zaostrzenie w Azji Środkowej. Zapowiedział również rozliczenie się z tymi, którzy prowadzą do porażek Rosji. W ocenie Żaryna tekst Gurulewa to kolejny sygnał, że Rosja nie zamierza kończyć wojny przeciwko Ukrainie. „Wskazuje, że możemy się wręcz spodziewać wzmocnienia działań przeciwko Ukrainie a także dalszych prób destabilizacji świata podejmowanych przez Rosję” – uważa sekretarz stanu w KPRM.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: TVP.info, DoRzeczy.pl, Politico.eu, BusinessInsider.com
Źródło: MediaNarodowe.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. Stanlley 29.09.2022 14:59

  A co na to USA? Ustami Bindena zachęcają Rosję do użycia broni atomowej – Rosję spotka niewyobrażalna kara – stanie się jeszcze większym pariasem na arenie międzynarodowej… w rkajach złotego miliarda… choć niedługo będzie to srebrny albo brązowy miliard… może też już nie miliard…

 2. Szwęda 29.09.2022 16:54

  Jeżeli Rosja użyje atomu, to będzie to “zasługą” tylko i wyłącznie usa i eurokołchozu, z tym że te pierwsze odgrywają tutaj rolę kierowniczą a ten drugi rolę wykonującego polecenia, rozkazy itd.

 3. criswhite 29.09.2022 22:23

  Mijają setki lat a ludzkość nadal nie potrafi, nie chce i nie umie rozwiązać pokojowo problemów. Era atomów, dna i sond kosmicznych. Użycie broni jądrowej nawet jednej głowicy może być katastrofalne pod względem humanitarnym, gospodarczym i społecznym. Europa i tak ma ogrom problemów – grożąca recesja, gigantyczna inflacja, niedobry paliw i energii, spowolnienie gospodarczne, ogromne wydatki na Ukrainę, zawierowania wlautowe, bankructwa małych i średnich firm i do tego dołożyć chociażby “opad” radioaktywny. Problemem dla UE jest to, że UE bardziej potrzebuje Rosji niż Rosja UE. Niestety EU grozi katastrofa gospodarcza, co może doprowadzić do buntów społecznych. Obym się mylił.

 4. Baltazar Bombka 29.09.2022 22:52

  Stany dwoją się i troja ażeby zachęcić Rosję do użycia atomówki. A wywiad rzeczywiscie intensyfikuje swoje działania na tym polu.

 5. MasaKalambura 29.09.2022 23:06

  Tym razem znowu chodzi o redukcję populacji. Odgrywana jest przed naszymi oczami kolejna szopka, mająca nadać nam energetyczny, emocjonalny potencjał zmartwień, strachu, niepewności, niepokoju, oczekiwania w mroku, rozpaczy. Wszystkiego tego, co w energetycznym podświecie egzystuje jako przysmak. Energia zmarnowana i porzucona.

  Jako, że jest to potężna w liczbie i przez to w mocy jednostka, zdaje się ona przejmować kontrolę i trzymać niepodzielnie ster władzy dusz. Większości z nich. Większości z Nas.

  Chce wpędzić większość istnień w stan samo-nieakcepotacji w momencie nagłej śmierci. W żniwach dusz. By nie weszły do Królestwa i były odrzucone przez siebie samych i przez to przez Źródło. A przynajmniej w takim stanie, w takim przekonaniu o samych sobie trwały w życiu po życiu, oczekując na Sąd. W grobie.

  Widać jest już blisko żniw. Ostrza przymocowane, naostrzone i przyłożone do krawędzi pola Ziemia.

  Ten ktoś to Umysł zainstalowany nam również poprzez szkołę, media i cyberświat. Już niedługo wraz z hardwarem. Na stałe, poprzez implant. Jednak jest to czysto duchowy umysł mogący zwodzić nas wyłącznie poprzez mowę. Wewnętrzny dialog.

  Aby uwolnić się od niego wsłuchaj się w ciszę. Bo twój umysł mówi ciszą. Wyraża się poprzez nią. I dopiero w momencie oddychania poprzez struny głosowe i emulator mowy w twarzy, emituje myśl akustycznie. Nawet zastanawia się raczej w ciszy i w ciszy myśli kombinuje, ostrożnie wyrażając myślą myśl.

  Świadoma istnienia Telepatii.

 6. kufel10 30.09.2022 05:39

  @ MasaKalambura
  Ależ to co piszesz jest … niesamowicie rozświetlające umysł !

 7. MasaKalambura 30.09.2022 06:20

  Skoro tak uważasz…

 8. vannamond 30.09.2022 08:19

  Nie taktyczna tylko strategiczna i nie w Ukrainę tylko w NYC bo inaczej to się nigdy nie skończy.

 9. Szwęda 02.10.2022 20:31

  Jak już to Ruscy nie będą walili atomem w Ukrainę, bo waliliby też w swoich. Myślę, że Polska będzie celem nr 1, zresztą pewnie nie ma to większego znaczenia, bo potem to się potoczy i rozwinie w światowe pandemonium.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.