Ukraina straszy, że Musk doprowadzi do III wojny światowej

Opublikowano: 25.10.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3777

Doradca Szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy, Mychajło Podolak, twierdzi, iż taka postawa, jaką prezentuje wobec Ukrainy miliarder Elon Musk, prowadzi do „wielkiej wojny na różnych kontynentach”.

Mychajło Podolak dodał w swoich mediach społecznościowych bardzo długi wpis na temat tego, co jego zdaniem się stanie, jeśli miliarderzy tacy jak Elon Musk będą odmawiać wsparcia Ukrainie. „Musk wierzy, że kapitulacja Ukrainy zgodnie z widzimisię prowadzonego przez Rosję na dużą skalę ludobójstwa doprowadzi nas do zakończenia wojny i wiecznego pokoju. To katastrofalny błąd. Odmowa wsparcia Ukrainy z pewnością nie zakończy wojny, ale nieuchronnie doprowadzi do gwałtownego wzrostu konfliktów na całym świecie, końca ery prawa międzynarodowego, upadku międzynarodowej gospodarki i triumfu sił zła. Nie będzie już żadnych zasad. Przewidywalność zniknie. Apetyty agresorów będą rosły, grupy terrorystyczne będą otrzymywać coraz więcej możliwości w ramach osi zła” – napisał na „Telegramie” doradca Szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy.

„Wszystko to zakończy się wielką wojną na różnych kontynentach, w której prawdopodobnie w tym przypadku będą musieli wziąć udział obywatele Ameryki. […] Wszelkie wątpliwości stają się pożywką dla agresorów, podsycając ich myśli o słabości Zachodu. Echa tych wątpliwości widzieliśmy w Izraelu” – uważa ukraiński polityk. Podolak odnosi się m.in. do przemyśleń Elona Muska, którymi miliarder dzieli się w swoich mediach społecznościowych.

Właściciel „X” i Tesli napisał, że na okupowanych przez Rosję „rosyjskojęzycznych obszarach Ukrainy” nie ma antyrosyjskich nastrojów. Kijów odczytał to jako usprawiedliwianie rosyjskiej okupacji tych ziem. Dodatkowo miliarder wzywał Stany Zjednoczone do szukania rozwiązań pokojowych w wojnie ukraińsko-rosyjskiej, a strony konfliktu do zawieszenia broni, bo, jego zdaniem „nie ma sensu zmuszać regionów”, które „chcą być częścią Rosji”, do bycia częścią Ukrainy. Musk jest także przeświadczony, że Ukrainie nie uda się odbić wschodnich terenów. Po tak przedstawionej retoryce trudno się dziwić Kijowowi, że atakuje miliardera.

Autorstwo: SG
Zdjęcie: Tumisu (CC0)
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Kazma 25.10.2023 16:45

  Całkiem możliwe, bo coponiektórym miliarderom pewnie strasznie się nudzi, jak pozostają jeszcze rzeczy, których nie mogą mieć za żadne pieniądze (a są takie), to pewnie chcieliby oglądać prawdziwy armagedon świata i ludzkości, bo mają zaklepane bezpieczne schronienie zapewniające im dzięsiątki lat dostatniego życia, nawet po zagładzie atomowej reszty świata. Przy odpowiednim (chorym) sprycie i przebiegłości i wolnych dziesiątkach miliardów do wydania, wywołanie końca świata może być w ich zasięgu.

 2. replikant3d 25.10.2023 18:13

  Kazma, Musk tylko stwierdza fakty. Ukry sromotnie już przegrały i dlatego tak ,,wierzgają,, Podolak bredzi jak potłuczony, bo tylko to mu zostało…A do do wojenki atomowej to do niej nie dojdzie. Obcy już lata temu pokazali USA i Rosji że bez trudu mogą zablokować ich atomówki i wręcz je unieszkodliwić zamieniając zdalnie materiał rozszczepialny na nieszkodliwą substancję. Wyraźnie dali do zrozumienia że możemy się ,,wżynać ,,konwecjonalną bronią, ale atomówek nie pozwolą użyć. Dlatego o to raczej można być spokojnym. Bardziej obawiam się broni biologicznej…

 3. Flibusta 25.10.2023 20:44

  Ktoś wciąż usilnie stara się zachwiać równowagę strachu na której funkcjonuje nasza rzeczywistość. Nie wiem tylko na ile to zakłócenie się uda. Plany dostatniego życia po katastrofie mogą nie wyjść. Poza tym nie wydaje mi się żeby wśród owych bogaczy czy innych zarządców byli sami głupi ludzie myślący, że wszystko im wolno i nie potrzebują innych ludzi. Usunięcie większości populacji w zagładzie atomowej cofnie życie na Ziemi do zupełnie niespodziewanego stanu. Takiego w którym również oni, ukryci w różnych miejscach mogą nie przeżyć. To nie będzie stan taki jak to było w dawnych wiekach.. wielkie puszcze, rozległe zielone prerie, czysta woda i powietrze, ptaszki i sarenki.

 4. pikpok 25.10.2023 21:13

  Widać mafii pasożytda Kolomojskiego wciąż mało kasy i ,,wolnej przestrzeni”. To ilu jeszcze ma zginąć Słowian ?
  Flibusta, dlatego potrzebne są im tylko ,,tresowane małpy” i ,,bydło robocze”. Myślą pewnie, że jak mają sztuczną inteligencje to dadzą sobie radę.

 5. Dandi1981 26.10.2023 09:43

  On nie zacheca do 3 wojny , wrecz przeciwnie obawia sie o swoj majatek w razie konfliktu nuklearnego , temu nalega na zakonczenie wojny na co ukraina mogla by sie zgodzic jezeli by dostala czlonkowstwo w nato i gwaracje od rosji za wschodnie tereny plus krym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.