Elon Musk zrównał „The Toronto Star” z radziecką „Prawdą”

Opublikowano: 14.02.2024 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1473

Elon Musk, właściciel „X”, określił lewicową najbardziej poczytną kanadyjską gazetę „The Toronto Star” mianem kanadyjskiej „Prawdy”.

Musk skomentował w ten sposób informację, że gazeta zamierza uderzyć w lidera Partii Konserwatywnej Pierre Poilievrea artykułem o nim samym i jego rodzinie. „Toronto Star” stało się kanadyjską „Prawdą” – oznajmił Musk, odnosząc się do tytułu oficjalnego organu Związku Radzieckiego.

Komentarze Muska pojawiły się po tym jak Poilievre oskarżył „Toronto Star” o planowanie napisania o nim „atakującego tekstu”, najwyraźniej w celu oskarżenia Poilievre’a o lekkomyślne wydatki. „»The Toronto Star« próbuje napisać sensacyjny artykuł o tym, że moja żona kilka lat temu kupiła mały basen za 300 dolarów, za który sami zapłaciliśmy i go postawiliśmy” – napisał Poilievre na „X”. „Atakują nas za to, że służby zainstalowały płot ochronny w Stornoway (oficjalnej siedzibie lidera opozycji), aby chronić nasze dzieci po tym, jak wysunięto groźby wobec mojej rodziny” – dodał. „To absurdalny atak” – oświadczył Poilievre.

Artykuł „The Toronto Star”, o którym mowa, został opublikowany 10 lutego i opisuje nowe ogrodzenie, które zainstalowano w Stornoway. Według artykułu nowe ogrodzenie kosztowało 15 817 dolarów i zostało zbudowane w odpowiedzi na „poważne obawy” dotyczące bezpieczeństwa.

Gdyby jednak portal próbował porównać płot za 15 817 dolarów z wydatkami Trudeau, to okaże się, że ten ostatni obciążył podatników kwotą pół miliona za zorganizowanie wyjazdowej narady rządu na temat… „przystępności cenowej”.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy „The Toronto Star” atakuje Poilievre’a, jednak wsparcie tej gazety dla Trudeau nie powinno być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę otrzymywane od państwa dotacje. Media głównego nurtu w Kanadzie otrzymały już ogromne wypłaty federalne, a wzrosły one prawie dwukrotnie po tym, jak premier ogłosił zwiększone wypłaty dla tradycyjnych mediów przed wyborami w 2025 roku.

Wydaje się, że większość Kanadyjczyków wydaje się zgadzać z Muskiem, ponieważ z ostatnich sondaży wynika, że ​​tylko jedna trzecia Kanadyjczyków uważa media głównego nurtu za godne zaufania.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: LifeSite.news
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.