Tu mówi Radio CIA

Opublikowano: 21.02.2024 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 847

Ppłk Andrzej Czechowicz, mimo trudnej biografii związanej z wywózką jego rodziny w głąb ZSRR podczas II wojny światowej, podjął decyzję o pracy pod przykrywką dla Polski Ludowej w Radiu Wolna Europa. Rozgłośnia ta nadal uchodzi u nas za przykład “niezależnej i prawdziwej informacji”. A jak było naprawdę? Z asem polskiego wywiadu rozmawiają Mateusz Piskorski i Tomasz Jankowski.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. niecowiedzacy 21.02.2024 17:37

    Radio Wolna Europa przyczyniło się do dzisiejszej klęski Polskiego rolnictwa, wypracowanej i opartej na niedomówieniach i fałszywych informacjach. Przez to rolnicy słuchający tych audycji w latach 1963 do 1970 wyrobili sobie fałszywe poglądy na temat: jakie rolnictwo powinno być modelowe w Polsce. Podawano wiadomości iż Izraelski rolnik ma 6 hektarów z których ma takie dochody iż żyje się mu bardzo dobrze. Tak żyło mu się dobrze, ale Izraelski rolnik miał we wiosce zwanej Kibucem, wspólne gospodarstwo z innymi rolnikami, coś jak w Polsce Spółdzielnie Rolnicze, a więc inny podział pracy i inny czas pracy. No i drugie przemilczenie: W tamtych czasach rolnicy Izraelscy zbierali plony 2 razy do roku, więc tak jak by zbierali plony z 12 hektarów. Stąd dobre zarobki. Lektor Wolnej Europy snuł fałszywe wnioski iż rolnik Polski nie jest gorszy od Izraelskiego więc 6 hektarów wystarczy mu w zupełności na dobre życie, nie wspominając o tym iż Państwo Izrael wspomagało swoich rolników poprzez regulację dostaw odpowiedniej ilości wody. Ciekawostka z dzisiejszych czasów w Izraelu zbiera się plony 4 razy do roku bo dostawa wody do gospodarstw została doprowadzona do perfekcji. Ale nastała Solidarność dla której wiadomości z Radia Wolna Europa były przyjmowane jako pewnik i wyznacznik przyszłości. W Polsce za pseudo komuny próbowano uregulować dostawy wody dla rolnictwa i trochę dobrego zrobiono, ale po dojściu Solidarności do koryta poprzez bezmyślne dzielenie ziemi po PGRach, dzieła zniszczenia dokonali sami rolnicy. Teraz wszystko trzeba zaczynać od nowa. Tak więc RWE ma swój wkład w dzisiejsze kłopoty rolników Polskich. Oto przykład jak budując na fałszu i niedomówieniach otrzymuje się receptę na klęskę

  2. rozrabiaka 21.02.2024 17:47

    Co do radia wolna Europa, rozmowa z polskim agentem na “wbrew cenzurze”” – tytuł: tu mówi radio CIA : https://m.youtube.com/watch?v=fAZ0mvaoD28

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.