Trzy lata więzienia za próbę wyrwania „tęczowej” torby

Opublikowano: 14.07.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5093

Za próbę wyrwania „tęczowej” torby Marika, niegdyś związana z Młodzieżą Wszechpolską, otrzymała wyrok trzech lat więzienia. Rok spędziła już za kratkami. Instytut Ordo Iuris podjął skuteczne działania na rzecz jej uwolnienia. Walczy również o jej ułaskawienie.

Jak czytamy na stronie Instytutu, wyrok, jaki otrzymała Marika, jest nieadekwatny do popełnionego czynu, wyjątkowo surowy i niesprawiedliwy. Wyrok wskazuje wyraźnie na polityczne motywacje sądu.

„W sierpniu 2020 r. w Poznaniu odbywał się tzw. marsz równości. Marika, wraz z trzema innymi osobami, w geście sprzeciwu wobec promowania skrajnie lewicowych ideologii, usiłowała wyszarpać kobiecie torbę w barwach ruchu LGBT. W następstwie została oskarżona o rzekomy rozbój i próbę kradzieży przedmiotu o wartości 15 zł i skazana na 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Dziewczyna od roku przebywa w więzieniu. Sąd za jedną z okoliczności obciążających Marikę uznał jej działalność w Młodzieży Wszechpolskiej. Po osadzeniu w zakładzie karnym dziewczyna została umieszczona w jednej celi z kobietą, która obnosiła się z odmiennymi skłonnościami seksualnymi oraz przebierała za mężczyznę”.

Instytut Ordo Iuris podjął działania i złożył w tej sprawie wnioski dowodowe do sądu i skierował wniosek o przerwę w odbywaniu kary oraz wniosek o ułaskawienie do Prokuratora Generalnego. „Ordo Iuris domaga się anulowania reszty kary oraz zniesienie zakazu zbliżania się przez Marikę do pokrzywdzonej. Umożliwiłoby to zatarcie skazania”.

Instytut przygotował także petycję do Prezydenta RP z apelem o ułaskawienie dziewczyny. Zwrócono w niej przede wszystkim uwagę na wyjątkową surowość wyroku, który niszczy życie młodej kobiecie, a także na nierówność w traktowaniu różnych grup społecznych przez sądy, przywołując przykład ataku na furgonetkę pro-life, podczas której doszło do zniszczenia mienia i pobicia kierowcy. Sprawcy otrzymali karę prac społecznych oraz karę pieniężną.

W pomoc w uwolnieniu i ułaskawieniu Mariki zaangażowała się Młodzież Wszechpolska oraz Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, które pomagają Instytutowi Ordo Iuris w nagłośnieniu sprawy. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości apeluje do wszystkich swoich sympatyków o podpisanie petycji do Prezydenta o ułaskawienie Mariki. Petycję można podpisać na stronie WolnoscDlaMariki.pl.

Na podstawie: Ordo Iuris
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. radical3dom 14.07.2023 11:11

  Mine to w głowie się nie mieści że w 21 wieku dochodzi to takiej dyskryminacji, że osoba uważająca się za mężczyznę musi odsiadywać wyrok w kobiecej celi, liczę że naprawią ten błąd i zmiennopłciowa trafi w końcu do odpowiedniej celi!!

 2. Foxi 14.07.2023 14:20

  Jakieś trolle uważają, że Ordo Iuris jest takie be i takie pis-owskie, to czemu tylko oni pomagają tej dziewczynie? Gdzie są te wszystkie organizacje od obrony praw człowieka? Ciekawe jakie było uzasadnienie takiego wyroku? Próba kradzieży torebki za 15 zł… czyli wyrok oparty na domniemaniu przestępstwa którego nie było.

  Czemu naród śpi i nie protestuje? Dziś przyszli po tą dziewczynę a widząc swoją bezkarność jutro przyjdą po ciebie… ciekawe kto wtedy zaprotestuje.

 3. replikant3d 14.07.2023 19:07

  Foxi, bo tego narodu już NIE MA. Zostały tylko ,,zombie,, wpatrzone w smartfony i łykające propagandę jak pelikany ryby bez zdolności do samodzielnego myślenia…NIC do nich już nie dociera….

 4. pepcia28 15.07.2023 06:34

  Próba wyrwania tęczowej torebki- prymitywny i mało wysublimowany sposób ( i jak widać nie skuteczny) walki z kolorową lewicą. Osadzenie jej z kobietą uważającą się za faceta daje jej teraz realną możliwość zmiany myślenia tego pseudo faceta. Trzymam za Marikę kciuki.

 5. MrMruczek 15.07.2023 06:50

  Wyrok z pewnością nie jest adekwatny do popełnionego czynu.
  Jednak w mojej ocenie demonstrowanie swoich poglądów jest głupotą popełnianą przez obie strony dające się podpuszczać przez siły, którym zależy na przekierowaniu uwagi społeczeństw z rzeczy istotnych na kompletnie nieważne, stosując zasadę “dziel i rządź”. Dającymi się podpuszczać ofiarami takich polityk są zwykle młodzi i naiwni, których ponoszą emocje.

 6. Drnisrozrabiaka 15.07.2023 08:24

  Podpuszczona/zmanipulowna dziewczyna przez ustawiony antysystem (m.in.braun,mendzen, winnicki,kolodziejczak,prezydent siemianowic śl) którzy mogą wiele a zwykły obywatel do odsiadki za mniejsze czyny…

 7. Jolanta Góralska 15.07.2023 11:22

  Proszę o wyjaśnienie na czym polega skuteczność Ordo Iuris skoro dziewczyna nadal tkwi w więzieniu. Według istniejących przepisów k.w. czyn przywłaszczenia mienia do wartości 500zł, a po zmianie-800zł, traktowany jest jako wykroczenie. Karą może być areszt, grzywna, ograniczenie wolności do lat 3. Przy czystej kartotece oskarżonego sprawa jest umorzona (art.119 k.w. Dz.U 2020 poz. 2600). Chyba, że przy banalnej wartości przedmiotu doszło do naruszenia nietykalności ofiary, użycia gróźb, są obrażenia potwierdzone obdukcją, wtedy mamy do czynienia z rozbojem. Wyrok może poszybować do 10lat więzienia.
  Ordo Iuris zrobiłoby pożyteczną pracę porównując i publikując kwalifikacje podobnych okoliczności choćby 10-15 spraw z udziałem Polaków a cudzoziemców. Zachęcam, wtedy zobaczymy oblicze prawa i sprawiedliwości.

 8. Foxi 15.07.2023 19:50

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.