Trójmorze trafi na listę priorytetów USA

Opublikowano: 22.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 474

Projekt Trójmorza jest doskonałą okazją dla Polski, aby stała się znaczącym graczem w Europie i uniezależniła się od Niemiec i Rosji, które od wieków nie były nam przychylne. Trójmorze to także swoisty klin, który zostanie wbity pomiędzy Unię Europejską a Rosję i osłabi wpływy obu stron. Skorzystamy na tym nie tylko my, ale także Stany Zjednoczone, które umieszczą tę inicjatywę na liście narodowych projektów priorytetowych.

W skład Trójmorza wchodzi szereg państw Europy Środkowej i Wschodniej, począwszy od Polski i Austrii, aż po Estonię, Bułgarię i Rumunię, ale bez Ukrainy. Organizacja ta jako całość posiada więc dostęp do Morza Adriatyckiego, Bałtyckiego i Czarnego, co sprawia, że z powodzeniem mogłaby rywalizować z komunistyczną Unią Europejską, której wciąż jesteśmy częścią.

Jak dowiadujemy się od Biura ds. Zasobów Energii Departamentu Stanu USA, podczas zaplanowanego na rok bieżący szczytu Trójmorza w Bukareszcie, Stany Zjednoczone zamierzają jeszcze raz wyrazić poparcie dla tej inicjatywy. Ma to związek między innymi z budową gazociągu Nord Stream 2, który połączy Rosję z Niemcami i zostanie poprowadzony przez Morze Bałtyckie.

Trójmorze zamierza przede wszystkim zadbać o dywersyfikację źródeł energii. Polska, otrzymując dostawy gazu z terminalu LNG ze Świnoujścia, będzie mogła dostarczać surowiec do pozostałych państw sojuszu. Dzięki temu nie będziemy uzależnieni od gazu z Rosji.

Państwa wchodzące w skład inicjatywy zwanej Trójmorzem będą ze sobą współpracować nie tylko na polu energetycznym i gospodarczym, ale być może również militarnym. Organizacja konkurencyjna dla Unii Europejskiej będzie powstawać przy wsparciu Stanów Zjednoczonych. Niemcy obawiają się Trójmorza do tego stopnia, że organizują manewry wojskowe na wypadek rozpadu UE, który może zostać spowodowany właśnie powstaniem nowej silnej struktury we wschodniej Europie.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Onet.pl
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kopydlok
Użytkownik
kopydlok

Nie widzę Izraela w tym całym projekcie?

george
Użytkownik
george

@kopydlok
Jak to? Nie widzisz Polin na mapie? :D

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

Widać że żydzi nie tylko Polskę chcą przejąć, dodatkowo wpisuje się to w plan jednoczenia coraz większych obszarów w ramach NWO

Cosmo
Użytkownik

Zamiast pompować bez końca miliardy zielonych w obecne ziemie Izraela czas na plan B, czyli plan Marshall’a dla Polin. Z deszczu pod rynnę.

maj cher
Użytkownik
maj cher

Czyli wrzucenie Nas między młot i kowadło.Z Rosją już skłóceni teraz będą skłócać z Niemcami,Francją itd.przy takim poziomie polityków jakich mamy da się to zrobić łatwo.