Szybka eksmisja za słuchanie głośnej muzyki

Opublikowano: 30.03.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1969

Prywatne umowy najmu w Anglii i Walii będą musiały zawierać klauzule wyraźnie zakazujące zachowań aspołecznych. Zgodnie z rządowym planem, landlordzi (osoby wynajmujące mieszkania — przypis WM) będą mogli w trybie pilnym eksmitować najemców wykazujących się antyspołecznymi zachowaniami.

Landlordzi otrzymają nowe uprawnienia po to, aby móc eksmitować problematycznych najemców z dwutygodniowym wypowiedzeniem. Jest to częścią rządowego planu na walkę z antyspołecznym zachowaniem.

Nowy pomysł dotyczący najemców jest dość kontrowersyjny. Antyspołeczne zachowania, za które będzie można otrzymać eksmisję, będą dotyczyły m.in. słuchania głośnej muzyki, zażywania narkotyków, niszczenia mienia czy zalegania z czynszem. W tym ostatnim przypadku przy obecnym kryzysie włączenie tego problemu w szereg zachowań aspołecznych jest zaskakujące. Wszystkie nowe prywatne umowy najmu będą musiały zawierać klauzule, które wyraźnie będą zakazywać antyspołecznych zachowań, a okres wypowiedzenia i eksmisji z wymienionych wyżej powodów zostanie skrócony z czterech tygodni do dwóch tygodni.

Plan działania Rishiego Sunaka wymaga również od właścicieli domów, którzy wynajmują swoje nieruchomości na platformie Airbnb, zarejestrowania się w nowej bazie danych, która ułatwi władzom lokalnym rozpatrywanie skarg dotyczących problematycznych gości. Zasada ta pojawia się w związku z obawami, że goście Airbnb mogą powodować problemy w spokojnych społecznościach mieszkalnych.

Odnosząc się do problemów związanych z hałasem, pijaństwa i zakłócania porządku, plan rządu zakłada utworzenie nowego systemu rejestracji, który dostarczyłby władzom lokalnym danych umożliwiających identyfikację krótkoterminowego najmu na ich obszarach. Jeśli jakakolwiek nieruchomość na wynajem krótkoterminowy okazałaby się „problematyczna”, lokalni urzędnicy mogliby podjąć działania przeciwko gościom i właścicielom.

Podczas imprezy w Chelmsford w hrabstwie Essex w poniedziałek Sunakowi zadano pytania w sprawie uciążliwych dla lokalnych mieszkańców gości Airbnb. „Te miejsca są wynajmowane przez właścicieli grupom ludzi bez jakiejkolwiek kontroli. Mogą wejść i skorzystać z tamtejszych udogodnień – w tym konkretnym przypadku mają 10-osobowe jacuzzi i sale do karaoke. Zachowania aspołeczne, a zwłaszcza uciążliwy hałas, mogą trwać przez całą noc i nie ma żadnych ograniczeń” – powiedział premier. Sunak podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że uciążliwi goście Airbnb są „niezwykle frustrujący” dla sąsiadów.

W sprawie wypowiedział się rzecznik Airbnb: „Imprezy są zabronione na Airbnb, a nasza wiodąca w branży technologia zapobiegawcza zablokowała ponad 84 000 osób w Wielkiej Brytanii przed dokonywaniem niechcianych rezerwacji tylko w zeszłym roku. Nasza całodobowa infolinia dla sąsiadów oznacza, że ​​każdy może skontaktować się z nami bezpośrednio w sprawie problemu ze wpisem, a my badamy otrzymane zgłoszenia i podejmujemy działania. Jesteśmy zobowiązani do bycia dobrymi partnerami dla lokalnych społeczności w Wielkiej Brytanii i od dawna wspieramy wprowadzenie krajowego rejestru krótkoterminowego najmu, aby zapewnić władzom lepszą widoczność działań na ich obszarze”.

Na początku tego miesiąca minister ds. społeczności, Michael Gove, wyraził zaniepokojenie wpływem wynajmu krótkoterminowego na lokalne obszary, obiecując wprowadzenie zmian mających na celu ograniczenie „sposobu, w jaki domy mogą być przekształcane w Airbnb”. Rząd obiecał również zająć się tzw. „praktyką kukułki”, polegającą na przejmowaniu domu osoby bezbronnej i wykorzystywaniu jej do nielegalnej działalności, z planami uczynienia z domu, miejsca działalności przestępczej.

Rząd Rishi Sunaka wypowiedział zdecydowaną walkę z antyspołecznym zachowaniem. W ten weekend poinformowano o natychmiastowych karach za zaśmiecanie i graffiti, które wzrosną ponad trzykrotnie do 500 funtów, a kary za nielegalne wyrzucanie śmieci wzrosną ponad dwukrotnie do 1000 funtów. Ponadto przestępcy będą zmuszeni do noszenia kombinezonów lub kurtek odblaskowych podczas naprawy wyrządzonych przez siebie zniszczeń w ciągu 48 godzin od złapania, a członkowie społeczeństwa będą mieli większy wpływ na to, w jaki sposób zostaną ukarani przestępcy zachowujący się w sposób aspołeczny. W przypadku, gdy wyrządzone szkody zostaną już wcześniej usunięte przez odpowiednie służby, wandalom zostaną przydzielone inne zadania, które przyniosą korzyści mieszkańcom ich okolicy, może do nich należeć zbieranie śmieci lub wolontariat w sklepach.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.