Starożytny wykrywacz trzęsień ziemi

Opublikowano: 30.03.2022 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1174

Sejsmoskop był pokaźnych rozmiarów przyrządem wykonanym z brązu, przypominającym wielki garnek z przykryciem. Umieszczonych na nim było osiem wijących się pyskiem w dół smoków. Ułożone były zgodnie z kierunkami wyznaczanymi przez różę wiatrów. W ustach każdego smoka umieszczona była niewielka kuleczka z brązu. Idealnie pod smokami umieszczonych było 8 metalowych siedzących ropuch, które miały szeroko rozwarte pyski w celu złapania kuleczki z konkretnej głowy smoka. W środku urządzenia znajdował się skomplikowany i delikatny system wahadłowy, który wyczuwał najdrobniejsze wstrząsy. Kiedy występowało trzęsienie ziemi, poruszający się system wahadłowy uruchamiał odpowiedniego smoka, który następnie otwierał paszczę, a znajdująca się w niej kuleczka wpadała do znajdującej się pod nim ropuchy, która donośnie wibrowała informując o kierunku zbliżającego się zjawiska.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.