Rosja chce „pomóc” Komorom odzyskać francuską Majottę

Opublikowano: 20.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2008

Pomiędzy Moskwą a Paryżem zaiskrzy jeszcze mocniej. Andriej Andriejew, ambasador Federacji Rosyjskiej rezydujący w Antananarywie na Madagaskarze, ale odpowiedzialny także za Republikę Komorów, wyraził „gotowość Rosji do wspierania Komorów w ich dążeniu do odzyskania suwerenności nad wyspą Majotta”.

Problem w tym, że Majotta to terytorium zamorskie Francji. Wyspa odrzuciła w referendum niepodległość i w odróżnieniu od reszty Komorów, pozostała we Francji. Mieszkańcom żyje się tu znacznie lepiej, o czym świadczy fakt, że tubylcy z niepodległych Komorów, starają się masowo emigrować na Majottę.

Ambasador Rosji Andrejew, udzielił wywiadu dla Al-watwan. Mówił dużo o szerokiej współpracy Rosji z Komorami, obejmującej tak różne obszary, takie jak edukacja, kultura, handel i rozwój gospodarczy.

Jednak jego deklarację o „pomocy” w „odzyskiwaniu” Majotty zauważono także w Paryżu. Wypowiedź ambasadora przychodzi zresztą w momencie zamieszek na wyspie i niestabilnej sytuacji społecznej, którą wywołała właśnie fala nielegalnych imigrantów z sąsiednich Komorów.

Autorstwo: BD
Na podstawie: ComoresInfos.net
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rozrabiaka 20.02.2024 20:45

    Paryż pomaga naziolkom upa to ru pomoże majottańczykom z komor. Taja sytuacja w biznesie nazywa się win-win

  2. Flibusta 20.02.2024 21:41

    No jak to… przecież trzeba pomagać, wyzwalać, przynosić wolność, wolne rynki, kapitał spekulacyjny i inne faramuszki, ale… nie każdy może. Francuzi coś mają i nie dadzą. Ich i już. I wszyscy sobie gadają i straszą się owymi pomocami, rynkami, wolnościami i innymi faramuszkami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.