Rekordowa liczba migrantów zbliża się do granic USA

Opublikowano: 02.08.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2185

Panama podała, że do tej pory ponad 248 000 migrantów przekroczyło w tym roku lasy deszczowe Darien na granicy panamsko-kolumbijskiej. Bije to wszystkie rekordy całego roku 2022. Dane te przedstawiła wicedyrektor ministerstwa ds. migracji w Panamie Maria Isabel Saravia.

Od początku roku do tego kraju przybyło o 617 osób więcej niż przez 12 miesięcy 2022 roku. Ponad połowa, około 137 000, to Wenezuelczycy, a następnie są to Ekwadorczycy i Haitańczycy, po ponad 34 000 osób dla każdej z tych narodowości.

Są też migranci azjatyccy. Wyróżnia się tu około 10 500 Chińczyków, a wśród Afrykanów ponad 1000 to Kameruńczycy. Z tej liczb 21% to dzieci i młodzież. Docelowym kierunkiem tego pochodu są USA.

Migranci z Ameryki Południowej próbujący przedostać się do Stanów Zjednoczonych przez Amerykę Środkową przekraczają naturalną granicę rzeki Darien o długości 266 km. To wyjątkowo niebezpieczny szlak, z dzikimi zwierzętami, groźną przyrodą, pasożytami, wartkimi rzekami, itd. Najbardziej niebezpieczne bywają jednak gangi, które po drodze wymuszają za przejście i przewodnictwo haracze.

Stany Zjednoczone ostrzegały kilka miesięcy temu, że nie pozwolą na wjazd na swoje terytorium osobom, które nielegalnie wjechały do ​​Panamy. To jednak nikogo nie odstrasza. Według panamskiego MSW Juana Manuela Pino liczba migrantów przekraczających Darién może w tym roku osiągnąć w tym tempie liczbę 400 tys.

Autorstwo: BD
Na podstawie: AFP
Zdjęcie: Sergio Ortiz (Amnesty International)
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.