Przymus działa!

Opublikowano: 19.09.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1041

Liczba szczepień potroiła się po ogłoszeniu przez Albertę w Kanadzie wprowadzenia własnej wersji paszportu szczepień.

Zapotrzebowanie na szczepienia na COVID-19 potroiło się w Albercie w czwartek, dzień po tym, jak premier Jason Kenney ogłosił prowincyjną wersję paszportu szczepionkowego. Alberta Health poinformowało, że podano w tym dniu 28 158 dawek w porównaniu do 9750 w środę.

Nowy program pozwoli mniej „istotnym” firmom, takim jak restauracje, puby i centra fitness, działać normalnie, jeśli będą wymagać od klientów okazania dowodu szczepienia lub prywatnie opłacanego testu reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) z ostatnich 72 godzin z wynikiem negatywnym.

Firmy, które zdecydują się nie sprawdzać statusu szczepień, będą nadal podlegać ograniczeniom. Na przykład restauracja, która nie sprawdza klientów pod kątem dowodu szczepienia, byłaby zamknięta dla posiłków w pomieszczeniach i musiałaby zakończyć sprzedaż napojów alkoholowych o 22:00.

Nowy program wchodzi w życie w poniedziałek.

Kenney i jego rząd przez kilka tygodni odmawiali wprowadzenia paszportu szczepionkowego, oferując 100 dolarów kanadyjskich każdemu, kto otrzymał pierwszą lub drugą dawkę. Środek ten spowodował jedynie niewielki wzrost szczepień.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o