Przez granicę polsko-ukraińską uciekali na rowerach do… USA

Opublikowano: 28.02.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2129

Jak podaje Straż Graniczna, funkcjonariusze Straży z placówki w Medyce zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przekroczyli nielegalnie na rowerach granicę polsko-ukraińską.

Jak czytamy na portalu Straży Granicznej, do zdarzenia doszło w minioną sobotę na odcinku granicy państwowej ochranianym przez strażników granicznych z placówki w Medyce. Mundurowi, monitorujący ten rejon z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na rowerach przekroczyli granicę w miejscu niedozwolonym.

Cudzoziemcy byli nieświadomi, iż każdy ich ruch jest dokładnie śledzony. Pieszo i na jednośladach, przedzierali się przez grząski teren. Kierowali się w głąb Polski. Po kilkunastu minutach byli już w rękach patrolu Straży Granicznej. Na podstawie paszportów ustalono ich dane.

Byli to dwaj obywatele Ukrainy w wieku 25 oraz 35 lat. Mężczyźni zamierzali udać się do Niemiec i przez jakiś czas pracować. W tym czasie chcieli wyrobić stosowne dokumenty. Docelowo zamierzali się przesiedlić do Stanów Zjednoczonych.

Obaj mężczyźni zostali ukarani grzywnami w drodze mandatów karnych i zawróceni na terytorium Ukrainy.

Ciekawe czy po zawróceniu ich do ojczyzny za to, że chcieli uciec z Ukrainy, trafią karnie na front?

Na podstawie: StrazGraniczna.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Stanlley 28.02.2024 14:08

    Ocywiście że trafią na front – pełni nienawiści do Polaków że ich odesłali… a nie musieli… mogli udać że nie widzą… rozpowiedzą innym…. część z nich przeżyje i gdy zawierucha z FE ustanie… nadal będą pełni nienawiści do Polaków….

  2. replikant3d 28.02.2024 17:49

    Stanlley…i potem swoją ,,frustrację,, przegraną wojną wyładują na nas…naszą bronią!….

  3. Szurnięty Mędrzec 28.02.2024 18:58

    @replikant3d niezła wyobraźnia, powieść napisz

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.