Protesty opozycji i zatrzymania na Białorusi

Opublikowano: 09.08.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Uczestnicy wiecu opozycji w centrum Mińska zostali zatrzymani wczoraj przez policję – poinformował korespondent Sputnika.

Opozycyjny miting w Mińsku odbywał się na Prospekcie Niepodległości, protestowali i piesi, i kierowcy, którzy używali klaksonów, wystawiali flagi z okien i wymachiwali zaciśniętymi pięściami.

Wcześniej w stolicy Białorusi zatrzymano szefową sztabu Swietłany Cichanouskiej Marię Moroz. Rzeczniczka prasowa kandydatki na prezydenta Anna Krasulina powiedziała Sputnikowi, że Moroz znajduje się teraz w centrum izolacji przestępców. Miejski Wydział Spraw Wewnętrznych Komitetu Wykonawczego Miasta Mińska potwierdził jej zatrzymanie, nie precyzując, ma jakiej podstawie do niego doszło.

Wybory prezydenckie na Białorusi zaplanowano na dzisiaj, 9 sierpnia, a głosowanie przedterminowe trwa od wtorku. Według CKW frekwencja wyniosła 32,24% w ciągu czterech dni.

Oprócz obecnego prezydenta Alaksandra Łukaszenki i Swietłany Cichanouskiej wezmą w nich udział była posłanka Anna Kanopackaja, lider partii Białoruska Socjaldemokratyczna Partia (Hramada) Siergiej Czereczeń oraz współprzewodniczący zjednoczenia „Mów prawdę” Andriej Dmitrijew.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 1,40 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
panMarek
Użytkownik

Na Białorusi w sztabie Łukaszenki szampan się leje a w Polsce z gołymi d…… LGBT szaleje …

Collega
Użytkownik

To nie są protesty spontaniczne tylko odgórnie kierowane.
Protestujący domyślnie są traktowani jako pokrzywdzeni, bo “pewnie inaczej by nie protestowali”. Co więcej podpuszcza się ich by wyrządzali szkody, po to by musiała interweniować policja.
A wtedy, to już przedstawi się całemu światu jako prześladowania przez panujący reżim, który trzeba obalić.
Sprawdza się to i na Białorusi, w Polsce i na całym świecie