Propalestyńskie demonstracje w Paryżu i Marsylii

Opublikowano: 10.12.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1376

W sobotę 9 grudnia odbyły się w Paryżu i Marsylii demonstracje „solidarności z ludnością Gazy”. W Paryżu zebrani utworzyli literę V oznaczającą zwycięstwo Palestyny. Pomimo ulewnego deszczu i załamania pogody, paryskie zgromadzenie liczyło kilka tysięcy osób.

Żądano zaprzestania bombardowań terytorium palestyńskiego przez armię izraelską. Demonstracja, początkowo zakazana przez prefeturę i sąd, ostatecznie uzyskała zezwolenie po złożeniu apelacji. Podobnie było w Marsylii. Tam organizatorem wiecu był kolektyw „Urgence Palestine”.

W Marsylii maszerowało od 500 da 1000 osób, skandując „Wszyscy jesteśmy Palestyńczykami”, „Gaza, Gaza, Marsylia z wami”. Wokół zgromadzenia parkowało dwadzieścia policyjnych ciężarówek, radiowozy i kilkanaście motocykli.

Mniejsza demonstracja na rzecz Gazy odbywała się także w Nicei. Tam także i to po raz ósmy z rzędu, sąd administracyjny zawiesił zarządzenie prefekta zakazujące organizacji wiecu.

W Paryżu więc zakończył się na Placu Trocadero w pobliżu wieży Eiffele’a. Część zebranych odegrała role ofiar, kładąc się w białych prześcieradłach na trotuarze.

Autorstwo: BD
Na podstawie: France Info
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.