Polskie MSZ wystosowało notę protestacyjną do Rosji

Opublikowano: 30.08.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 361

MSZ Polski wręczyło rosyjskiemu ambasadorowi notę protestacyjną w związku z utrudnionym dostępem do miejsca katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wręczyło notę dyplomatyczną rosyjskiemu ambasadorowi, wyrażając niezadowolenie w związku z utrudnionym dostępem do miejsca katastrofy, której uległ samolot prezydencki Tu-154M pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Taką informację opublikowało we wtorek polskie MSZ.

Wiceminister Bartosz Cichocki wręczył ambasadorowi Rosji Siergiejowi Andriejewowi notę dyplomatyczną oraz wyraził zaniepokojenie w związku z utrudnieniami w dostępie do miejsca katastrofy smoleńskiej — głosi oświadczenie MSZ.

„Strona polska uważa dotychczas podjęte zobowiązania za wiążące i wyraża oczekiwanie, że strona rosyjska nie dopuści do żadnych działań, które mogłyby w jakikolwiek sposób utrudnić swobodny i nieskrępowany dostęp do miejsca katastrofy Tu-154″ — czytamy w komunikacie.

MSZ Polski zaznacza, że „obecnie, w momencie nagromadzenia kwestii spornych, niezbędne dla próby ich rzetelnego rozwiązania jest podjęcie dwustronnego dialogu na odpowiednim szczeblu, w oparciu o wzajemny szacunek i zrozumienie intencji drugiej strony”.

Jak informował polski resort, w czasie spotkania przedstawiciela MSZ z rosyjskim ambasadorem omawiano także budowę pomnika ofiar katastrofy. Strona polska „wyraziła nieustanną gotowość powrotu do rozmów na dany temat”.

https://pl.sputniknews.com/polska/201708296179974-Polskie-MSZ-wystosowalo-note-protestacyjna-do-Rosji/

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Nasze władze uprawiaja klasyczna hucpe…. Zakauje sie przejazdu rosyjskich motocyklistów przez nasz kraj pod byle pretekstem, no tak doskonały powód to “znajomek Putina”.., niszczy pomniki, propaganda oczernia Rosje, itd….