Piszę do Was znad grobu Leppera…

Opublikowano: 06.08.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2781

Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii, napisał list otwarty do prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Posłużył się w nim osobą śp. Andrzeja Leppera, który zmarł oficjalnie śmiercią samobójczą 12 lat temu.

„Piszę do Was znad grobu Leppera, w rocznicę jego śmierci. Zapamiętajmy na zawsze tego, który – gdy inni byli odwróceni – stanął za Polakami i ich prawami. Był nad wyraz dzielny, choć wielu brakowało przyzwoitości i odwagi. Był honorowy, wśród polityków bez honoru. Służył Polsce, choć wielu służyło tylko sobie i wielkiemu biznesowi. Był z nami, wierny zasadom, w świecie pełnym nienawiści i zdrady” – tak zakończył list Kołodziejczak. Wcześniej przytoczył słowa Wincentego Witosa: „Kto zniszczył siłę ludu, ten zniszczył sam lud”.


Lider AgroUnii ma nadzieję, że tym listem przybliży się do startu w wyborach parlamentarnych z list Trzeciej Drogi, którą współtworzą PSL z Polską 2050. „Stanęliście przed historyczną szansą, żeby wraz z AgroUnią odbudować chwałę Ruchu Ludowego, przemyśleć błędy, zaniechania swoich liderów i odbić Polskę z rąk Prawa i Sprawiedliwości. […] Nie można stać z tymi, którzy nie doceniają pracy chłopskiej. Przestrzegam was przed tym osobiście – wystrzegajcie się współpracy z bezideowymi środowiskami. […] Biada nam, gdyby w Polsce odrodzonej na nowo górę wzięły koteria, nieuctwo, małostkowość, pycha i zaślepienie” – zaapelował Kołodziejczak.

Autorstwo; KM
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Drnisrozrabiaka 06.08.2023 14:24

  Kolodziejczak ma dobry immunitet skoro tak sobie hasa…

 2. replikant3d 06.08.2023 15:52

  Drnisrozrabiaka, ,,seryjnego samobójcy,, nie obchodzą żadne ,,immunitety,,…powie za dużo i koniec…

 3. Drnisrozrabiaka 06.08.2023 18:00

  Kołodziejczak nie ma immunitetu posła a będzie żył a Lepper miał immunitet posła i nie żyje.
  Kołodziejczak ma ładne zdjęcie z panem Kornelem morawieckim i tyle w temacie

 4. Stanlley 07.08.2023 09:46

  Kołodziejczak to element koncesjonowanej opozycji, tak jak Piech. A jak się postępuje z prawdziwie oddolnymi i nie kontrolowanymi inicjatywami obywatelskimi? Ruch Dobrobytu i Pokoju złożył ponad miesiąc temu wniosek o zarejestrowanie komitetu na rzecz zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, ustawy pokojowej i propaństwowej – i co!? W tydzień udało się zebrać 1 500 podpisów, do rejestracji wymaga się 1000. I co!? Dopatrzyli się braków formalnych w ostatnim dniu terminu na rozpatrywanie wniosku. Tak się załatwia prawdziwą opozycję. To tak jak z pozwoleniami na budowę – można się i kilka lat bujać bo wymogi są tak skonstruowane że zawsze można wymagać większej szczegółowości…..

 5. Maximov 07.08.2023 10:22

  Obecny system polityczny jest tak skonstruowany, że nikt nowy nie wejdzie, a jeśli nawet to zostanie od razu zmarginalizowany, z czasem skorumpowany i zniszczony.
  Świetnym przykładem jest tutaj Ruch Kukiza.
  Mamy zabetonowaną scenę polityczną.
  Tylko zniszczenie obecnego systemu (układu) da możliwość zbudowania ustroju od nowa bez starych błędów ale to wiąże się z rewolucją.
  Ludzie są zbyt ogłupieni i leniwi także nic się nie zmieni.
  Tylko szok, np. wojna, kataklizm jest w stanie wygenerować odpowiedni impuls do zmian.
  Na dzień dzisiejszy to, niestety, nierealne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.