PiS-owcy chcą dalszych ataków na Syrię

Opublikowano: 19.04.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 542

Środowiska Prawa i Sprawiedliwości coraz bardziej dążą do wywołania kolejnej wojny na Bliskim Wschodzie. Prezydent Andrzej Duda jeszcze w sobotę pochwalił więc atak Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników na cele militarne w Syryjskiej Republice Arabskiej, a wtórowała mu w Parlamencie Europejskim była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga. Ponadto Telewizja Republika gani Młodzież Wszechpolską za potępienie zachodnich działań wojskowych, co zdaniem podupadającego kanału jest działaniem na korzyść rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

Jeszcze w sobotę Duda oświadczył, że Polska wspiera działania Ameryki i jej sojuszników w Syrii, a tym samym pochwalił przeprowadzone w tym dniu ataki na cele wojskowe w tym kraju. Zdaniem prezydenta skompromitowanego w ubiegłym tygodniu wspólną konferencją ze swoim izraelskim odpowiednikiem, podczas której padły słowa o współudziale Polaków w Holokauście, podobne działania są potrzebne i są adekwatną odpowiedzią na atak chemiczny przeprowadzony rzekomo tydzień wcześniej w regionie Wschodniej Guty.

Głowa państwa przyznała przy tym, iż rząd był poinformowany o przeprowadzeniu takich ataków, ponieważ nasz kraj jest członkiem NATO. Co prawda w całej sprawie nie przeprowadzono jeszcze dokładnego śledztwa, ale nie było ono potrzebne Dudzie, aby stwierdzić, iż „uczciwe państwa nie mogą dopuścić do tego, żeby niewinni ludzie zabijani byli przy użyciu broni chemicznej”. Ponadto prezydent zadeklarował, że monitoruje cały czas „bieżące potrzeby” NATO na Bliskim Wschodzie.

W sukurs Dudzie przyszła była szefowa polskiej dyplomacji w czasie pierwszych rządów Prawa i Sprawiedliwości. Anna Fotyga podczas debaty na temat Syrii w Parlamencie Europejskim stwierdziła, że „istnieje prawny obowiązek powstrzymania zbrodni przeciwko ludzkości”, a „zobowiązanie zostało ostatnio podjęte w naszym imieniu przez Stany Zjednoczone, Francję i Wielką Brytanię”. Europoseł PiS-u wyraziła przy tym wdzięczność NATO i UE za „jednomyślne poparcie tych działań”, które jej zdaniem pokazały „kto jest naszym sojusznikiem, a kto przeciwnikiem, a nawet wrogiem”.

Podupadająca Telewizja Republika (w lutym posiadała 0,05 proc. oglądalności na rynku) w swoim serwisie internetowym atakuje z kolei Młodzież Wszechpolską, która w specjalnym oświadczeniu skrytykowała słowa Dudy na temat ataku na Syrię. Według stacji jawnie popierającej PiS, świadczy to o wspieraniu przez MW… rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, ponieważ organizacja sprzeciwiła się angażowaniu Polski w obce interesy niemające nic wspólnego z racją stanu.

Na podstawie: TelewizjaRepublika.pl, Prezydent.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. MvS 19.04.2018 11:42

  Ważcie słowa, misiaczki; w tym roku wybory samorządowe 🙂

 2. kozik 19.04.2018 15:27

  Partia izraelskich serwilistów?
  Wchodzą bez masła Izraelowi, wspierają antypolskie zagrania diaspory żydowskiej, myśląc, że dzięki temu zdobędą przychylność USA. W międzyczasie Polonia amerykańska za własne pieniądze broni polskich interesów, a polski wiszęminister MSZ torpeduje akcję podczas wizyty w USA. Rzadko rzucam mięsem, ale coś tu Q2 jest nie tak!!!
  PiS nie jest jedyny-PO tak samo wspierało Izrael polskimi “jaszczembiami”.

 3. polach 19.04.2018 18:53

  Pisiorki padną, gdyż nie da się wiecznie nas oszukiwać.Trybunał stanu ale nie tylko dla PIS także dla PO, SLD i innych gadów by się przydał, za to co nam robią od wielu lat.

 4. jazmig 19.04.2018 20:12

  Bandyci chwalą bandytów. PiSowcy są banderowcami, czyli zbrodniarzami i nazistami. Dlatego popierają zbrodnie natowskich bandytów.

 5. Niewypadamiteraz 19.04.2018 20:18

  Pan Prezydent Duda kompromituje się takimi wypowiedziami.

 6. MvS 20.04.2018 10:55

  Często słyszę od ludzi wokół siebie, że gdyby nie USA i ich obecność w Polsce to by nas Rosja zaatakowała, zajęła, zjadła. Takie same głosy słyszę ze strony najbliższej rodziny. Gdyby nie Hameryka, nasz sojusznik jastrzębi, to by nas sołdaty radzieckie zatraciły. Byłem kiedyś świadkiem entuzjastycznego powitania jakiegoś jankeskiego byczka w mundurze. “Cieszymy się że tu jesteście, Polacy z Ameryką, robicie dobrą robotę” I uściski. Ja tego entuzjazmu nie podzielam. I nie widzę żadnej różnicy pomiędzy bandytami w mundurach w maskałat a tymi w multicamo. No może taką, że multi pić wódki nie potrafi.

 7. Fenix 20.04.2018 12:05

  Ja myślę ze jak PiS chce na wojnę to wszystkich partyjnych powołać i wysłać do Syrii , nie żałować podatków . Dokonując zbrodni na zbrodniarzach, sam stajesz się zbrodniarzem. Duda PiS może rozmowy pokojowe, czekam kiedy zaczniecie ? I skończycie wtenczas, te brednie opowiadać !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.