UE chce w ciągu 4 lat zamknąć większość polskich kopalń

Opublikowano: 25.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2664

Unia Europejska chce w ciągu czterech lat zamknąć większość polskich kopalń – przestrzega Konfederacja. Protest górników odbył się pod siedzibą warszawskiej Komisji Europejskiej.

Jak przekazał poseł Robert Winnicki, jeśli w życie wejdzie tzw. dyrektywa metanowa (kary finansowe za emisję metanu), Polska będzie zmuszona zamknąć 80-90 proc. kopalń w ciągu czterech lat.

Konfederacja ocenia, że jest to atak na polską suwerenność energetyczną i gospodarczą oraz na interesy górników i ich rodzin. Zapowiada, że będzie walczyć o obronę polskiego węgla i odbudowę polskiej gospodarki opartej na własnych zasobach naturalnych.

„Jesteśmy w sytuacji, w której wydobycie węgla nie tylko się opłaca, ale wobec wydobycia węgla nie ma żadnej alternatywy. Polska co roku potrzebuje 60 mln ton węgla. Ten węgiel dostępny jest w złożach w naszym kraju” – mówił Winnicki.

„Problem jest taki, że polityka Unii Europejskiej prowadzi do tego, że zamykane są kopalnie. A polityka rządu PiS doprowadziła do tego, że jedna z niewielu bezmetanowych polskich kopalni – kopalnia Makoszowy – została zamknięta z końcem ubiegłego roku. Konfederacja nalegała na wstrzymanie likwidacji tej kopalni. Niestety Beata Szydło, która jeszcze w 2015 roku przed tą właśnie kopalnią robiła konferencję prasową i zapowiadała, że będą bronić górnictwa, ta sama Beata Szydło i rząd PiS-u w 2016 roku zadecydowali o zamknięciu tej kopalni” – kontynuował poseł Konfederacji.

„Trzeba powstrzymać to szaleństwo. Szaleństwo rządu PiS i Komisji Europejskiej, którzy prowadzą do katastrofy polskiego górnictwa i prowadzą do tego, że będą bardzo wysokie ceny prądu – jeszcze wyższe niż mamy teraz. To jest przyszłość, jaką nam szykują. W państwie, które „śpi” na węglu będziemy mieli drogą energię elektryczną i drogi węgiel importowany z całego świata” – przestrzegał Winnicki.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. elroman 25.03.2023 10:48

  A Jerzy Buzek rozpoczal to szaleństwo jak był premierem, teraz ma ciepła posadę w UE, więc politycy olewają nas, wiedząc że i tak ich wybierzemy.

 2. replikant3d 25.03.2023 16:47

  Powodzenia! I tak zrobią co będą chcieli i w nosie mają szaraczków. I co te wszystkie protesty dają? Ano kompletnie NIC!

 3. andi170 25.03.2023 19:45

  Trzeba jechać do Brukseli I rozwalić ten eurokołchoz wraz z tym całym burdelem.

 4. rzbogdan 25.03.2023 21:31

  Podzielam opinię replikant3d, decyzje już dawno zostały podjęte, a te wszystkie protesty potrzebne są do rozładowania napięć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.