Nie ma bardziej „humanistycznego” wojska niż izraelskie

Opublikowano: 14.12.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3462

Gościem Roberta Mazurka w RMF24 był przewodniczący Chabad-Lubawicz w Polsce, rabin Szalom Dow Ber Stambler. Przedstawiciel społeczności żydowskiej twierdził, że armia izraelska jest najbardziej „humanistyczna” na świecie.

Mazurek podkreślał, że „jesteśmy bombardowani strasznymi obrazami z Gazy, gdzie giną niewinni Palestyńczycy również, gdzie giną dzieci palestyńskie, to są obrazy, które w normalnym człowieku wywołują przerażenie”. „Na pewno, włącznie ze mną. Każdy człowiek, który tam cierpi, nie sprawia nikomu żadnej pociechy, natomiast w krótki sposób to powiem: bardziej humanistycznego wojska i polityki, jak Izrael ma, nie ma na świecie” – utrzymywał rabin. „Tego Pan nie spotka nigdzie na świecie” – dodał.

„To kontrowersyjna teza” – stwierdził Mazurek.

„Bardzo prosto: nawet w szkole u dzieci, jak się kłócą, jeżeli ktoś wymyśla kogoś atakować, on nie informuje go, on po prostu to robi. Tam tyle procedur, żeby poinformować sąsiadów, żeby wyszli z budynku, żeby wyszli z dzielnicy, żeby poszli do drugiej strony, nic podobnego do tego” – mówił Szalom Dow Ber Stambler. Podkreślił też, żeby pamiętać, że „to, co było robione 7 października, to była zło dla zła”.

Mówił też, że „kiedy wpuszczają teraz wiele informacji, ile zła oni zrobili, ile oni robią zła dla swoich obywateli, przyjeżdżają dostawy jedzenia i lekarstwa, oni zabierają to pod ziemią dla siebie i obywatele ich nie interesują”. „Trochę świat zaczyna otwierać swoje oczy i rozumie, z czym mamy tutaj do czynienia i też rozumie, że jeżeli nie pozwolimy Izraelowi robić tej roboty, to będzie temat bardzo bliski do domów wszystkich ludzi na całym świecie” – dodał.

„Sama wojna jest taka, że nie ma ataków na bezbronnych ludzi, to jest nieprawda. To jest po prostu nieprawda. Błagają u nich, dają im kwitki i różne ogłoszenia: proszę wyjść, bo zaraz będziemy tam atakować. Nie ma wojska, które robi takie rzeczy, proszę zrozumieć” – utrzymywał. „Proszę zrozumieć, że dlatego, że my jesteśmy tak delikatni, dlatego mamy tyle ofiar wśród naszego wojska. Wczoraj zginęło 10 bardzo ważnych i wysokich rangą oficerów, tylko dlatego, że jesteśmy tak delikatni” – powiedział.

Autorstwo: MM
Na podstawie: RMF24
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12 komentarzy

 1. Stanlley 14.12.2023 15:04

  W pełni się zgadzam! Są niezwykle humanitarni – przykładowo w szpitalu w Gazie zastosowali masową eutanazję skracając cierpienia ponad tysiąca pacjentów! Używają bomb fosforowaych skutecznie burząc strafę Gazy zapewniając mieszkańcom pochówek pod gruzami a równocześnie otwiera nowe możliwości zmiany dotychczasowego życia przed tymi co preżyli.

 2. sga 14.12.2023 16:57

  reszte uwazaja za zwierzeta wiec
  pasuje to twierdzenie o humanizmie woja syjonow
  do stanu ich umyslu

 3. agama 14.12.2023 17:18

  zabicie Jezusa też było aktem humanitarnym

 4. Aseca 14.12.2023 17:20

  Skomentuję to tak – Ja Pier(epitet), kiedy tą żółta propaganda medialna zbankrutuje. Nie tylko w głowach się im poprzewracało ale wygląda na to, że w tyłkach też.

  Wypadało by napisać bardziej dosadnie ale Józefina palcem grozi

 5. agama 14.12.2023 17:56
 6. Dandi1981 14.12.2023 18:33

  On mowi humanistyczna armie czyli myslaca jak zabijac bo humanitarni zydzi nie rzucaja bomb na szpitale nie maja 80% zabitych to kobiety i dzieci tu to nawet hitlera przebilli.
  Walcza z antysemityzmem na swiecie a ich spoleczenstwo jest najbardziej nietolerancyjne z wszystkich.
  Dlaczego media swiatowe milczaly o przejmowaniu palestyny po kawaleczku to przeciez niezgodne z prawem miedzynarodowym , gdzie bylo ONZ?
  Gdzie niemcy od praworzadnosci w Izrealu?

 7. emigrant001 14.12.2023 19:34

  Świat musi zapłonąć cały, żeby to medialne szaleństwo się skończyło. Hipokryzja, Ignorancja, Idiokracja

 8. Wolfman 15.12.2023 09:26

  Emigrant chyba sobie żartujesz. Jak splonie to co jest, to powstanie większe guano. Masz dwa silnie zapalne punkty, a kiedys caly swiat. Mordowali sie dla kozy czy konia, wyrzucali noworodki i to bylo normalne. Bez histerii

 9. poray 15.12.2023 09:33

  zwrócę uwagę że rabin (może celowo) użył pojęcia humanistyczna armia, a powinien chyba humanitarna. Czyli może i Tzahal jest humanistyczny, czyli np. w wolnych od mordowania cywili chwilach czytają poezję, albo prowadzą dysputy filozoficzne. Przesłanie Talmudu z pewnością jest tu wsparciem 😉

 10. pikpok 15.12.2023 11:50

  poray, a w czasie ataku słuchają np. Wagnera, jak w filmie ,,Czas apokalipsy”. https://www.youtube.com/watch?v=hn37QfXw1-E

 11. radical3dom 15.12.2023 12:44

  Co za mongoł(nie obrażając tych oryginalnych)

 12. Kazma 15.12.2023 18:48

  Przecież ta sekta czy organizacja nieważne jak ją nazwiemy jest tysiąckrotnie gorsza, groźniejsza i złowroga niż wszystkie typowo szatanistyczne sekty świata razem wzięte!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.