Kryptoutopia – bitcoin, blockchainy i przyszłość Internetu

Opublikowano: 02.10.2023 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 1112

Obraz przybliża realia ekosystemu kryptowalut i technologii blockchain. Widzowie poznają zalety i wady tej kontrowersyjnej branży, jej głównych graczy oraz przyczyny ich konfliktów. Specjaliści zastanawiają się, czy technologię blockchain można wykorzystać do stworzenia nowej, bardziej sprawiedliwej, zdecentralizowanej i nieocenzurowanej strony internetowej 3.0, w której można kontrolować dane i chronić tożsamość online. Opowiedziana zostanie też historia Internetu, aby pokazać, jakie zmiany doprowadziły do kryzysu megakorporacji kontrolujących informacje. Wartość wszystkich pieniędzy świata to około stu dwudziestu bilionów dolarów. Każdy dolar tworzony przez rządy i banki powstaje jako dług, który w przyszłości trzeba oddać z odsetkami. Nigdy nie będzie wystarczająco dużo pieniędzy na spłatę zaległości. Pieniądze to cyfrowy rejestr w banku. Żywa gotówka bierze niewielki udział w całej operacji.

Źródło: CDA.pl


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.