Izrael nakłada kolejne sankcje na Palestynę

Opublikowano: 13.11.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 595

IZRAEL. Rząd Izraela zapowiedział zamrożenie swoich rocznych składek do budżetu UNESCO, tymczasowe zawieszenie zwrotu ceł i nałożenie podatku VAT na towary przeznaczone na palestyński rynek przechodzące tranzytem przez izraelskie porty i lotniska. Zapowiedziany również został wzrost kolonizacji terytoriów palestyńskich przez wybudowanie dodatkowych 2000 lokali mieszkalnych dla Izraelczyków.

„Sankcje te zostały uzgodnione przez radę ośmiu wyższych rangą ministrów pod przewodnictwem premiera Benjamina Netanjahu, jako kara po głosowaniu w UNESCO” – powiedział rzecznik.

W poniedziałek, 31 października 2011 r. UNESCO uznało Autonomię Palestyńską jako pełnoprawnego członka ONZ stosunkiem głosów: 107 za, 14 przeciw. 52 kraje wstrzymało się.

Chociaż można zrozumieć pragnienie państwa żydowskiego do wyrzucenia z ONZ głosujących „inaczej”, jedna rzecz jest zastanawiająca: jak można szczycić się nałożeniem sankcji za działanie 107 suwerennych państw korzystających ze swojego prawa głosu, w postaci najzwyklejszej kradzieży pieniędzy i ziemi należących do Palestyńczyków.

Tłumaczenie: iXgrek
Źródło oryginalne: www.voltairenet.org
Źródło: Stop Syjonizmowi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. oporowiec 13.11.2011 18:15

    Większość Izraelitów i żydów jest ok, ale syjoniści to ugrupowanie terrorystyczne, które obecnie kontroluje cały kraj, ugrupowanie to jest pewną formą neofaszyzmu-propagandowego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.